НАБУ з’ясовує, як нардеп Котвіцький вивів $40 мільйонів

НАБУ з’ясовує, як нардеп Котвіцький вивів $40 мільйонів

932
Ukrinform
Солом’янський районний суд Києва дозволив детективам Національного антикорупційного бюро тимчасово отримати доступ до рахунків та документів "Альфа Банку" та Credit Agricole в рамках провадження, порушеного за фактом виведення з України $40 млн нардепом Ігорем Котвіцьким.

Про це інформує Центр протидії корупції.

"Суд надав дозвіл детективам на ознайомлення та виїмку документів, які мають відношення до незаконного переказу 40 млн доларів з рахунку народного депутата від "Народного фронту" Котвіцького на рахунок панамської компанії Kingston Group S. А. У НАБУ є питання щодо походження вищезгаданих коштів, адже вони не були вказані в декларації про доходи народного депутата Котвіцького. Так як нардеп мав відкриті рахунки в "Альфа Банку" та Credit Agricole, то детективи попросили та отримали доступ до необхідних банківських матеріалів", - йдеться у повідомленні.

Всього детективи НАБУ отримали 14 дозволів на вилучення банківських та установчих документів у Нідерландах, Швейцарії, Панамі та Норвегії. Як зазначають у ЦПК, документи стосуються транзакцій та посадових осіб офшорних компаній Kingston Group S. А. та Tiway FSU B.V. Саме ці компанії мають відношення до виведення Котвіцьким незадекларованих 40 млн дол.

Як відомо, НАБУ розслідує змову між посадовцями НБУ та кількома офшорними компаніями, які перерахували 40 млн дол. з рахунку нардепа Котвіцького на рахунок компанії-нерезидента Kingston Group S.А.

У червні 2015 року між Котвіцьким і ТОВ "Крим Петроліум Компані" був укладений договір, за яким остання переводить на нардепа борг в 40 млн дол. перед нідерландською компанією Tiway FSU B.V. Паралельно остання передала панамській Kingston Group S.A. за винагороду в 1 долар право вимагати з депутата Котвіцького 40 млн дол., зазначили в ЦПК.

У липні-серпні 2015 року двома траншами Котвіцький перекинув 41 млн доларів зі свого рахунку в "Сбербанку" в "Ощадбанк". З цих грошей 40 млн дол. було перераховано компанії Kingston Group S.А. в швейцарському банку Falkon Private Bank, а решту – 1 млн доларів – на рахунок Котвіцького в "Альфа Банку". "НБУ нічого не зробив, щоб зупинити виведення грошей за кордон", - додали у Центрі.

Там також зазначили, що в декларації про доходи інформація про ці кошти була прихована. Натомість ці гроші були вказані в новій декларації, поданій Котвіцьким після підозрілої транзакції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-