Україна вичерпала річну квоту на експорт пшениці до країн ЄС

Україна вичерпала річну квоту на експорт пшениці до країн ЄС

2122
Ukrinform
Українські підприємці вичерпали річну квоту на безмитний експорт пшениці в ЄС в рамках Зони вільної торгівлі.

Про це в Facebook повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.

"Сьогодні в Офіційному журналі Європейського Союзу оприлюднений Імплементаційний регламент Єврокомісії 2016/876, згідно з яким вводяться коефіцієнти розподілу при отриманні ліцензій на імпорт пшениці походженням з України. Це означає, що обсяг річної квоти в рамках ЗВТ в розмірі 950 тис. тонн є використаним", - написала вона.

У теж час Микольська пояснила, що це не означає, що експорт української пшениці в Євросоюз зупиняється. За її даними, поставки триватимуть в рамках глобальної квоти ЄС на зернові і поза квот.

"У поточному маркетинговому році, який почався 1 липня 2015 р. і триватиме до 30 червня ц. р., Україна є найбільшим імпортером пшениці в ЄС. Вже завезено 1,637 млн тонн, або 49% від загального обсягу імпорту в ЄС. За цим показником ми випередили США, Канаду і РФ разом узятих", - додала Микольська.

Раніше повідомлялося, що Україна вичерпала квоти на експорт до ЄС кукурудзи, виноградного і яблучного соку і меду. Компанії за 1,5 місяця використовували більшу частину квот на безмитні поставки низки інших продуктів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-