Монетизація субсидій не розв’яже проблем сплати за комуналку - Розенко

Монетизація субсидій не розв’яже проблем сплати за комуналку - Розенко

2011
Ukrinform
Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко вважає, що у випадку монетизації субсидій громадяни не використають ці кошти як плату за житлово-комунальні послуги, тож це може призвести до зростання заборгованості.

Про це він заявив в ефірі телеканалу "UA:Перший", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Питання монетизації субсидій стоїть постійно, але ми повинні чітко зрозуміти, що це плата за житлово-комунальні послуги і за газ. Ми маємо розуміти, що середній розмір субсидії становить приблизно 1200 -  1300 грн, а є субсидії і по 4 і по 5 тис. грн. Питання у тому, чи людина, яка отримує 1 тис. грн пенсії, понесе ці 4 тис. грн, які їй дасть держава у монетизованому вигляді, як плату за житлово-комунальні послуги і чи не зросте заборгованість, якщо ми просто дамо людям кошти?", - сказав Розенко.

Він також зауважив, що попри критику системи субсидій, наразі їх отримують 5,5 млн українських родин.

"Ми розробляємо механізм не монетизації субсидій, а монетизації економії субсидій. Коли реально людина у наступному опалювальному сезоні зекономить певну частину від своєї субсидії на певних видах послуг, зокрема, на електроенергії та газопостачанні, у наступному сезоні ми зробимо можливість монетизувати цю економію, аби вона її вклала або в утеплення, або в енергозберігаючі технології", - наголосив віце-прем'єр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-