Рева: Ми не готові до монетизації субсидій

Рева: Ми не готові до монетизації субсидій

1302
Укрінформ
Україна не готова до запровадження монетизації субсидій населенню на сплату за житлово-комунальні послуги, - забагато отримувачів і недостатні технічні можливості органів соцзахисту.

Про це у відповідь на запитання кореспондента Укрінформу на брифінгу у Вінниці повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

"В умовах, коли в нас 9 з 15 мільйонів домогосподарств, як ми плануємо, будуть отримувати субсидії, говорити про їх монетизацію – означає створити організаційні проблеми для людей в плані її отримання. Скільки часу потрібно, щоб відкрити 9 мільйонів особових рахунків? Це займе не місяць, не два і навіть не півроку. А якщо додати, що 6 мільйонів людей вже отримують субсидію, і ще три мають прийти, то одночасно ці два потоки скерувати - можете уявити, які організаційні проблеми ця ситуація створить", - сказав Рева.

За його словами, більшість органів соцзахисту не мають належного технічного забезпечення і логістики, тому дуже часто за великого напливу людей процес перепризначення субсидій буде розтягуватись.

"Ми сьогодні технічно не готові забезпечити надходження субсидії людям на рахунок у десятиденний термін призначення і перепризначення субсидій. Органи соцзахисту не завжди так працюють, як у Вінниці, де вже перерахували субсидію на літній період. Отож, людина чекатиме, поки їй прийде на рахунок субсидія не протягом 10 днів, а упродовж чотирьох місяців. Запровадження сучасних сервісів з надання соціальних послуг - це крок до впровадження монетизації. Коли ми розповсюдимо цю систему, то дамо організаційну можливість для вчасного і швидкого призначення субсидій", - вважає міністр.

Ще однією перешкодою запровадження монетизації субсидій є завелика кількість отримувачів цієї соціальної допомоги через низький рівень життя населення.

"Ми спочатку повинні підвищити соціальні стандарти життя - пенсії, зарплати, щоб люди могли платити самотужки за житлово-комунальні послуги, і щоб розмір субсидії не перевищував їхню пенсію удвічі. Перш ніж її вводити, ми повинні вирішити усі ці моменти, які нам заважають її впровадити сьогодні. Але у перспективі ми до цього прийдемо. Сама ідея монетизації – ідея хороша. Коли ми говоримо про монетизацію пільг, то це прямо записано в програмі діяльності уряду, в тому числі – в операційному плані", - констатував Рева.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-