Нафтогаз - Газпрому: Україна не платитиме за бойовиків

Нафтогаз - Газпрому: Україна не платитиме за бойовиків

1103
Ukrinform
НАК "Нафтогаз України" не приймав від Газпрому газ на пунктах входу до газотранспортної системи на непідконтрольних територіях і не має наміру його оплачувати.

Про це інформує прес-служба компанії.

"НАК "Нафтогаз України" не купує газ у ПАТ "Газпром" з листопада 2015 року, а до цього компанія імпортувала газ виключно через пункти входу в ГТС на підконтрольній Україні території. Всі куплені Нафтогазом обсяги газу враховані сторонами і оплачені Нафтогазом. Компанія очікує, що рішення за всіма взаємними вимогами по існуючих між Нафтогазом і Газпромом контрактах винесе арбітраж", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Газпром запропонував Нафтогазу заплатити 670 млн дол. за газ, нібито поставлений російською компанією на непідконтрольні території Донецької та Луганської областей в період з лютого 2015 року по квітень 2016 року.

Нафтогаз не приймає газ за контрактом з Газпрому на газовимірювальних станціях (ГВС) Прохорівка і Платово. Дані про постачання газу через зазначені ГВС не можуть використовуватися при підготовці актів здачі-приймання природного газу і, відповідно, обсяги цього газу не підлягають оплаті Нафтогазом.

У січні 2016 року Єврокомісія і Україна запропонували російській стороні провести переговори про врегулювання порушень Газпромом українського законодавства і законодавства ЄС. До цього часу російська сторона ухилялася від проведення переговорів. Нафтогаз залишається відкритим для обговорення всіх спірних питань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>