Новинський і Лук'яненко виграли в Лондоні арбітраж у Григоришина

Новинський і Лук'яненко виграли в Лондоні арбітраж у Григоришина

1098
Ukrinform
Рішення суду обійдеться Григоришину втратою понад $ 300 млн. Спір тривав з 2013 року.

На початку травня в Лондоні завершився розгляд спору між компанією Вадима Новинського і Володимира Лук'яненка і холдингом "Енергетичний остандарт" Костянтина Григоришина. За даними DT.UA, лондонський комерційний арбітраж 9 травня виніс рішення на користь компанії Новинського і Лук'яненко на суму понад $ 300 млн.

Об'єктом розглядів є спір про опціон на пакет акцій ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. Фрунзе" (Сумське НВО ім.Фрунзе). DT.UA звернулося за коментарем до одного з акціонерів сторони, що виграла - Вадима Новинського. Він заявив: "Я можу підтвердити існування згаданого вами рішення лондонського комерційного арбітражу, але розголошувати його подробиці я не вправі, оскільки це стало б порушенням пункту про конфіденційність".

Основним акціонером ПАТ "Сумське НВО ім. Фрунзе" сьогодні є близький до президента Петра Порошенка бізнесмен Костянтин Григоришин. За даними газети "Коммерсантъ", на початок 2012 року він разом з почесним президентом заводу Володимиром Лук'яненко контролював 87,3% акцій (через кіпрську Stremvol Holdings).

В кінці 2012 року Лук'яненко продав "Смарт-холдингу" Новинського 25% акцій в компанії Great Station Properties (через неї Лук'яненко контролював 48,9% Stremvol Holdings Limited, ще 51% акцій якої через UMS Holding володіє Григоришин). Таким чином, Новинський став власником 10% НВО. Також "Смарт холдинг" придбав опціон на покупку ще 75% акцій Great Station Properties, який дозволив би йому збільшити частку в НВО ім. Фрунзе з 10 до 40%.

Нагадаємо, що в квітні стало відомо про прохання Григоришина, який має громадянство РФ і Кіпру, про отримання українського громадянства. Раніше Григоришин переоформив свою власність в Сумському НВО з офшорної компанії Стремвол Холдінгз ЛТД (Кіпр) на компанії з управління активами (Сварог Ессетс Менеджмент), що належать йому.

Ще один позов на таку ж суму - $ 300 мільйонів - у 2013 році було подано до Служби суддівського арбітражу та медіації США колишнім партнером екс-прем'єра України Павла Лазаренка Петром Кириченком. Позов висунуто не до компаній Григоришина, а до нього особисто.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>