Аслунд: "Газпром" треба примусити грати за європейськими правилами

Аслунд: "Газпром" треба примусити грати за європейськими правилами

2467
Ukrinform
Європа має змусити "Газпром" грати по правилах конкурентної боротьби, провівши об'єктивне розслідування його діяльності та покаравши багатомільярдним штрафом.

Таку думку висловив у понеділок у Вашингтоні відомий західний економіст Андерс Асулнд, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Це буде тестом для Європейської Комісії, якщо вона зможе притягти до відповідальності "Газпром". Формально ми зараз говоримо про штраф у розмірі до $15 млрд, я хотів би побачити такий суттєвий штраф для "Газпрома", і це дійсно привело би до тями російську владу", - зазначив експерт.

Він нагадав, що російський газовий монополіст, який постійно будує тіньові схеми продажу пального, тісно пов'язаний з російським керівником та його найближчим оточенням.

"Борис Нємцов і Володимир Милов дуже добре задокументували це в публікації "Путін і "Газпром", - зазначив Аслунд, назвавши російську газову компанію "кримінальним синдикатом".

Експерт також звернув увагу на те, що "Нафтогаз" і "Газпром" мають кілька справ в Стокгольмському арбітражі, де суми позовів сягають десятки мільярдів доларів з кожного боку.

"Це дуже великі суми, і Україна отримає значну допомогу в цих справах, якщо до цього європейські органи з питань конкуренції визначать, що практика "Газпрому" є незаконною", - наголосив Аслунд.

Це, за словами експерта, матиме суттєвий вплив на розгляд подальших справ, де фігурує назва російського газового монополіста.

"Якщо це політично можливо – енергетичні олігархи втратять все, і говорити про боротьбу з корупцією, в тому числі, в Україні, стане набагато простіше", - переконаний Аслунд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>