Держгеонадра - за відкриття ринку бурштину в Україні

Держгеонадра - за відкриття ринку бурштину в Україні

826
Ukrinform
Держгеонадра виступає за відкриття ринку бурштину в Україні.

Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив тимчасово виконуючий обов'язки голови Державної служби геології та надр України Микола Бояркін.

За різними оцінками, щороку в Україні нелегально видобувають від 120 до 300 тонн бурштину, в результаті чого завдано шкоди 3,5 тис. га лісу. Коментуючи це, Бояркін наголосив: "Держгеонадра виступає за відкриття цього ринку. Натомість держава отримає контроль, наповнення бюджетів та робочі місця".

На його переконання, "якщо розпочати видачу спецдозволів на геовивчення бурштину, ринок варварського видобутку бурштину замінить соціально відповідальний надрокористувач, який зможе залучити до роботи місцеве населення. Люди зможуть легально заробляти, а не щодня ризикувати своїм життям і свободою. Якщо не легалізувати цей ринок зараз - то через рік-два там нічого буде добувати".

За словами Бояркіна, зараз у Верховній Раді до другого читання готують законопроект про бурштин. "У цілому документ непоганий, ми навіть десь його підтримуємо. Однак закон сам по собі слабкий аргумент, щоб змусити людей працювати правильно. Скільки б силовиків ми туди не нагнали - треба сідати за стіл переговорів. Позиція місцевого населення зрозуміла: це наша земля, наш бурштин, і ми його добуватимемо. Окей. Тільки робіть це правильно з подальшою рекультивацією. Не повинно бути роздроблених надр, порушення екосистеми, пластів. Головне - не повинно бути жертв. Бурштин не коштує людського життя, це всього лише смола", - сказав глава Держгеонадр.

Повний текст інтерв'ю читайте тут.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-