Яценюк сказав, як підняти Україну на 20 пунктів у Doing Bussiness

Яценюк сказав, як підняти Україну на 20 пунктів у Doing Bussiness

Укрінформ
Реформи, які Україна має провести на ринку електроенергії, дозволять Україні піднятися на 20 пунктів у рейтингу Doing Bussiness. Для цього необхідно найближчим часом ухвалити низку законів.

Про це сказав Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час наради з питань запровадження нової моделі ринку електричної енергії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я думаю, що нам треба чітко визначити, що необхідно прийняти у країні. Ще раз підкреслюю: необхідна висока конкуренція на ринку електричної енергії з метою залучення інвестицій у сектор. Для цього необхідне прийняття нового закону на ринку електроенергетики», - наголосив Яценюк.

Крім того, за його словами, необхідно ухвалити закон про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Це означає, що комісія має бути незалежним органом на ринку електричної енергії», - переконаний Прем'єр.

Третій закон, зауважив він, стосується порядку підключення до електричних мереж. "Це те, з чим стикається кожен громадянин нашої країни, кожен суб'єкт підприємницької діяльності. Монополія на ринку тягне за собою високу вартість підключення, жахливу бюрократію, не дає розвиватися бізнесу, не дає громадянину України вільно обирати постачальника електричної енергії, так і мати швидкий доступ до цієї послуги", - наголосив глава уряду.

Прем'єр констатував, що про цей закон ведуться перемовини уже протягом 10 років. «Саме за відсутністю цього закону Україна в рейтингу Doing Bussiness не може піднятися як мінімум на 20 показників, які реально підняти. Україна - одна з найгірших у світі з підключення до електричних мереж», - вважає Яценюк.

Він наголосив, що сьогодні необхідно чітко визначитися, яку модель енергетичного ринку ми будуємо.

«Як на мене, ця модель повинна відповідати третьому енергетичному пакету, також мають бути враховані пропозиції п'яти наших партнерів», - додав глава уряду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-