У Німеччині - рекордний профіцит бюджету

У Німеччині - рекордний профіцит бюджету

2883
Ukrinform
У 2015 році федеральний бюджет Німеччини, а також бюджети федеральних земель, громад і фонди соціального страхування досягли найбільшого з часів об'єднання Німеччини профіциту - 19,4 мільярда євро.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на федеральну службу статистики. 

"Протягом 2015 року надходження до федерального бюджету, а також до бюджетів федеральних земель та громад і фондів соціального страхування значно перевищили видатки. Загалом профіцит бюджетів усіх рівнів склав 19,4 мільярда євро", - йдеться в повідомленні.

За статистичними даними, обсяг торішнього бюджетного профіциту практично вдвічі перевищив позаторішні показники. Ця сума відповідає 0,6% відсотка ВВП країни.

"В абсолютному вираженні це - найбільший профіцит, який досягла держава з часу об'єднання Німеччини (1990 року. - Ред.)", - цитує видання інформацію німецького статистичного відомства.

Причинами зростання профіциту бюджету у ФРН називають сприятливу кон'юнктуру, рекорді показники зайнятості та зростання зарплат і доходів населення. Саме це зумовило й більші обсяги відрахувань та податків. Крім того, рекордно низькі відсотки кредитних ставок дозволили зекономити багато мільярдів євро, які довелося б витрачати на обслуговування боргів.

Зазначається, що найбільше позитивне бюджетне сальдо - 10,3 млрд євро - зафіксував федеральний бюджет. Федеральні землі Німеччини змогли в цілому вийти на плюс у 0,4 млрд євро, тоді як іще торік вони мали дефіцит. Громади досягли профіциту обсягом 3,9 млрд євро, після дефіциту в 2,4 млрд євро 2014 року.

У Німеччині також фіксують зростання ВВП у четвертому кварталі 2015 року на 0,3% порівняно з третім кварталом. Одним із головних чинників цього називають збільшення державних видатків на потреби біженців, котрі прибувають до Німеччини. Лише це привело до зростання споживчих витрат держави на 1%.

Натомість приватні домогосподарства в Німеччині збільшили свої видатки за четвертий квартал на 0,2%. "Споживачі змогли виграти від зростання зарплат, рекордних показників зайнятості та низьких цін на енергоносії", - зазначається в повідомленні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-