Влада повинна запропонувати будівельникам взаємовигідні умови, а не примушувати «просто так» віддавати частину квартир - експерт

Влада повинна запропонувати будівельникам взаємовигідні умови, а не примушувати «просто так» віддавати частину квартир - експерт

831
Ukrinform
Забезпечення житлом черговиків – обов'язок влади Києва, а не бізнесу. 

Так експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Микола Спірідонов прокоментував ініціативу секретаря Київради Володимира І.прокопіва зобов'язати забудовників передавати 1-1,25% житлової площі в новобудовах в житловий фонд міста, повідомляє «112 Україна».

«Питання забезпечення житлом черговиків, справді, треба вирішувати. Але більшість будівельних компаній - це приватний бізнес, який вже працює на певних умовах, сплачуючи податки, дивіденди тощо. Зараз будівельникам пропонують взяти на себе ще одне зобов'язання, яке накопичувалося роками і не вирішувалося силами влади», - зазначив експерт.

За його словами, якщо компанія повинна «за просто так» віддати відсоток побудованого, значить, оплата за такі квадратні метри ляже на плечі звичайного інвестора, так як забудовнику більше ніде буде взяти кошти для будівництва. Це, вважає Спиридонов, призведе до того, що вартість квадратних метрів зросте, і, враховуючи ситуацію, в якій зараз опинився ринок, призведе до ще більшого занепаду.

«Бізнес і так переживає не кращі часи, а тут - додаткове навантаження», - сказав Спиридонов.

Він підкреслив, що у всьому світі соціальне житло – це фонд міста, майно, яке будується за його рахунок. Для цього існують різні програми, його можна брати в оренду у міста на пільгових умовах, у деяких країнах – купувати зі знижками.

«Скрізь це - компетенція і відповідальність міста або країни, але не будівельних компаній. На мою думку, якщо місто хоче втілювати таку ініціативу в життя, потрібно запропонувати забудовникам щось натомість. Це можуть бути пільги щодо пайового внеску, спрощення технічних умов, виділення земельних ділянок. Співпраця повинна бути взаємовигідною. Так, потрібно допомагати бійцям, багатодітним та малозабезпеченим, але це питання міської влади і країни в цілому, а не будівельних компаній. Бізнес може і повинен допомагати, зберігаючи при цьому рентабельність», - вважає Спиридонов.

Нагадаємо, 16 лютого 2016 р. на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали ініціативу заступника міського голови - секретаря Київради Володимира Прокопіва за зверненням Верховної Ради України про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо пайової участі в житловому будівництві. Згідно з його пропозицією, забудовників можуть зобов'язати передавати 1-1,25% житлової площі на користь соціально незахищених громадян.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-