Торішній платіжний баланс Україна закрила з 800-мільйонним плюсом

Торішній платіжний баланс Україна закрила з 800-мільйонним плюсом

Укрінформ
У 2015 році платіжний баланс повернувся до профіцитного стану - вперше за п'ять років.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України. 

«У 2015 році платіжний баланс повернувся з дефіцитного до профіцитного стану. Його додатнє сальдо минулого року становило 849 млн дол. США на противагу від'ємному сальдо розміром 13,3 млрд дол. США у 2014 році. Востаннє платіжний баланс було зведено в «плюс» у 2010 році», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це стало можливим, насамперед, внаслідок значного скорочення дефіциту поточного рахунку. 

«Минулого року він був мінімальним з 2005 року. Якщо у 2014 році цей показник сягнув 4,6 млрд дол. США (3,5% від ВВП), то у 2015 році він зменшився до 204 млн дол. США (0,2% від ВВП)», - повідомляє регулятор.

Також зазначається, що корекції поточного рахунку сприяло більш швидке падіння імпорту (33,5%) порівняно з падінням експорту (30,5%).

Водночас несприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура на ринках металів та агропродукції, а також обмеження торгівлі з Російською Федерацією відобразилися на обсягах вітчизняного експорту. Найбільш суттєво зменшився експорт продукції машинобудування, металургії та хімічної промисловості. Паралельне скорочення експорту та імпорту товарів відбувалося і в географічному розрізі. Зокрема, з ключовими торговими партнерами України - Російською Федерацією та Європейським Союзом.

Проте, це було компенсовано зниженням цін на енергоресурси, меншими фізичними обсягами імпорту природного газу, а також високим врожаєм окремих видів зернових культур, зокрема пшениці. Найбільшими темпами знижувались обсяги імпортованих продовольчих товарів, продукції машинобудування та енергетичних ресурсів. 

Покращив стан платіжного балансу також профіцит фінансового рахунку. 

«Чисті залучення за фінансовим рахунком становили 488 млн дол. США. В першу чергу - завдяки значним обсягам офіційного фінансування від міжнародних партнерів», - зазначають в НБУ.

Додатково на стан фінансово рахунку сприятливо вплинув чистий приплив  прямих іноземних інвестицій у розмірі в 3,1 млрд дол. США. Три чверті з цих надходжень припадали на банківський сектор і були пов'язані з докапіталізацією банків материнськими установами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-