CБ дасть $350 тисяч на контроль за ремонтом українських доріг

CБ дасть $350 тисяч на контроль за ремонтом українських доріг

Укрінформ
Міністерство інфраструктури планує у лютому провести перший тендер вартістю близько 300-400 тисяч доларів на визначення компанії, що за кошти Світового банку контролюватиме якість ремонту українських доріг.

Про це кореспорндентові Укрінформу розповів директор Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Роман Хміль.

«Технічне завдання нарешті узгоджене. У лютому буде оголошений тендер для визначення декількох компаній, які по всій Україні контролюватимуть якість ремонту доріг. Кілька мільйонів доларів вони (Світовий банк - ред.) готові виділити. Перший тендер буде на 300-400 тисяч доларів», - сказав Хміль.

За його словами, компанії, що виграють у тендері, виконуватимуть перевірки якості доріг згідно з узгодженим обсягом робіт. Разом із тим, Мінінфраструктури готує ініціативу, що зробить незалежний технічний контроль обов'язковим.

«Паралельно ми підготували проект наказу Уряду про те, що обов'язковим стане незалежний технічний нагляд за дорожніми роботами. Зараз це необов'язково», - уточнив посадовець.

Нагадаємо, пілотний аудиторський проект з незалежного контролю якості дорожніх робіт вже здійснювався інспекторами австрійської компанії iC Consulenten у Київській області, у червні-липні 2015 року. Протягом місяця незалежні інспектори австрійської компанії iC consulenten оцінювали якість ямкового ремонту 2015 року.

В офіційному звіті експерти відзначили, що ямковий ремонт, виконаний в 2015 році, загалом має хорошу якість. Проте сам підхід до організації робіт неправильний через відсутність в Укравтодорі актуальної інформації про експлуатаційний стан доріг та відсутність єдиного алгоритму визначення, яку дорогу/ділянку ремонтувати і яким методом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-