Україна зберігає лідерство на світовому ринку зерна

Україна зберігає лідерство на світовому ринку зерна

Укрінформ
Минулого року українським агровиробникам вдалося скористатися із лібералізації світових ринків.

Про це йдеться у звіті Кабінету міністрів України, опублікованому на Урядовому порталі.

"Диверсифіковано експорт та збільшено його товарний асортимент, який спрямовується до країн Азії, Європи та Африки. Збережено лідерство на світовому аграрному ринку зернових культур, олії соняшниковій, курятині. На вітчизняному продовольчому ринку збільшилася частка споживання продукції українського виробництва", - зазначається у звіті.

В уряді додали, що Україна має потужний потенціал для нарощування виробництва та експорту насіння. "Вітчизняні виробники насіння зернових колосових культур, кукурудзи та сорго отримали можливість виходу із своєю продукцією на міжнародні ринки, в тому числі ЄС... Вироблене та сертифіковане в Україні насіння відповідає європейським нормам, визнається еквівалентним виробленому та сертифікованому у країнах ЄС", - наголошується у звіті.

При цьому обсяги сільськогосподарського виробництва у 2015 році дали змогу забезпечити продовольчу безпеку держави та сформувати найвищий за всю історію держави експортний потенціал (понад 36 млн тонн зернових). "Сільське господарство забезпечує понад 38% експортного потенціалу держави. Позитивне сальдо зовнішньоторговельної діяльності в АПК становить $11,1 млрд", - підсумовується у звіті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-