Абромавічус вірить, що Рада скасує додатковий імпортний збір

Абромавічус вірить, що Рада скасує додатковий імпортний збір

Ексклюзив
Укрінформ
Верховна Рада України схвалить дострокове скасування додаткового імпортного збору - з 1 січня 2016 року.

Таку впевненість у коментарі кореспонденту Укрінформу висловив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус.

"Верховна Рада має підтримати (дострокове скасування додаткового імпортного збору - ред.), але, думаю, там проблем взагалі не буде", - сказав Абромавічус.

Міністр зазначив, що, виходячи з обережно оптимістичних економічних прогнозів, Україна готова поступово усувати непопулярні бар'єри для бізнесу, які були введені раніше з метою стабілізації економіки.

"Вже 6 місяців маємо його (курс - ред.) стабільним, вже маємо маленьке зростання промислового виробництва з низькою базою, вже очікуємо навіть зростання ВВП у четвертому кварталі. Виходячи з цих трохи оптимістичних прогнозів, ми говоримо з національним банком, що ми готові поступово прибирати бар'єри для бізнесу, які ми ввели. Це такі непопулярні бар'єри, як введення додаткового імпортного мита, валютний контроль і контроль над виведенням дивідендів, капіталу тощо", - зазначив Абромавічус.

Міністр також пояснив, що, згідно із законом про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України, термін дії додаткового імпортного збору закінчується у лютому 2016 року, так як дана законодавча норма вступила в силу з лютого 2015 року, а законом вона вводилася на 12 місяців.

"Тимчасове імпортне мито набрало чинності з лютого минулого року, воно мало діяти рівно рік. Ми минулого тижня ухвалили в Кабміні, що до 1 січня 2016 року воно діє, а потім припиняє свою дію", - зазначив Абромавічус.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів 21 жовтня схвалив проект закону про скасування додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-