Комерційні запаси нафти Саудівської Аравії досягли максимуму

Комерційні запаси нафти Саудівської Аравії досягли максимуму

3309
Ukrinform
Комерційні запаси саудівської нафти склали в серпні 326,6 млн барелів, що є рекордним показником щонайменше з 2002 року.

Як пише Bloomberg з посиланням на дані Спільної ініціативи з нафтової статистики (Joint Organisations Data Initiative, JODI), у липні цей показник становив 320,2 млн барелів. При цьому королівство знизило експорт нафти з 7,27 млн в липні до 7 млн барелів у день у серпні.

«Падіння експорту саудівської нафти відображає реалії сучасного ринку, - вважає аналітик з Лондона Мохаммед Рамаді. - Цілком логічно спостерігати зниження експорту з боку Ер-Ріяда, оскільки ринок стає більш конкурентним, а багато країн-членів ОПЕК продають сировину зі знижкою за ціною нижче, ніж саудівська нафта», - цитує його РБК.

Зростання комерційних запасів саудівської нафти - це частина стратегії королівства з утримання своєї частки на ринку, зазначає Рамаді.

«Саудити не скоротять виробництво нижче 10,2 млн барелів на день, а всі надлишки сировини йдуть у комерційні запаси», - говорить експерт. Такий тренд зберігається вже кілька місяців і можна очікувати, що він продовжиться доти, доки Ер-Ріяд хоче зберігати свою частку на ринку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-