Американські компанії тримають в офшорах понад $2 трильйони

Американські компанії тримають в офшорах понад $2 трильйони

Укрінформ
П'ятсот найбільших американських корпорацій тримають в офшорах більш як 2,1 трлн дол. прибутків.

Про це у вівторок повідомляє Reuters із посиланням на результати дослідження двох американських неурядових організацій - Center for Tax Justice та U.S. Public Interest Research Group Education Fond. 

«П'ятсот провідних американських компаній зберігають в офшорах більш як 2,1 трлн дол. прибутків, аби не платити податки. У разі повернення цих коштів до США корпораціям довелося б сплатити 620 млрд дол. податків», - йдеться у повідомленні.

Дослідження також виявило, що майже три чверті з зазначених американських компаній мають дочірні фірми в офшорних зонах на Бермудських островах, в Ірландії, Люксембургу та Нідерландах.

Зокрема, найбільшу суму на закордонних рахунках має корпорація Apple - понад 181 млрд дол. За нею іде конгломерат General Electric з 119 млрд «офшорних» доларів, а також фірма Microsoft, яка тримає на закордонних рахунках 108,3 млрд дол.  

Американські корпорації користуються такою схемою, адже «за кордоном вони платять лише 6% податкових відрахувань, тоді як у США їм слід платити 35%» .

Проведене дослідження спиралося на документи, які підприємства подавали до американського відомства з біржового нагляду (SEC). 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-