Банк Жеваго визнали неплатоспроможним

Банк Жеваго визнали неплатоспроможним

Укрінформ
Правління Національного банку України прийняло у четвер постанову "Про віднесення ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних".

Про це інформує прес-служба НБУ.

"Ми дуже довго працювали над програмою фінансового оздоровлення як з менеджментом цього банку, так і з мажоритарним акціонером – Костянтином Жеваго. Банк сім місяців перебував у проблемному стані. Протягом цього періоду акціонер виконував усі рекомендації Національного банку щодо фінансового оздоровлення. Після цього ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" взяло на себе зобов’язання щодо підтримки ліквідності банку за рахунок надходжень від продажу непрофільних активів акціонера та з дотримання обов’язкових резервів та інших нормативів. Із 17 серпня зазначений банк перейшов на звичайний режим роботи. Національний банк продовжував у щоденному режимі здійснювати моніторинг ситуації в банку. Коли акціонер не виконав свої зобов’язання – ми швидко відреагували. Сьогодні банк був визнаний неплатоспроможним та переданий до Фонду", - заявила голова НБУ Валерія Гонтарева.

За її словами, левова частка активів банку була пов'язана з кредитуванням бізнесу самого акціонера. "Коли довелося розраховуватися з боргами та продавати активи – акціонер у встановлений термін цього не зробив. Хочу вас запевнити, що цей банк не є системним, а його віднесення до категорії неплатоспроможних не становить загрози стабільності банківському сектору країни", – зауважила Гонтарева.

Зазначається, що 93,2% (234 тисячі осіб) вкладників банку "Фінанси та Кредит" отримають свої кошти в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізосіб суму 200 тис. грн.

Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом, йдеться у повідомленні.

Читайте також: Гонтарєва обіцяє банку Жеваго сумну долю, якщо не реструктуризує борги

Нагадаємо, протягом 2015 року банку "Фінанси та Кредит" НБУ двічі надавав стабілізаційні кредити – на 700 млн грн у лютому та на 750 млн грн у червні. Але цих заходів виявилося недостатньо, також акціонер не зміг виконати свої письмові зобов’язання щодо підтримки ліквідності та нормативів банку в узгоджені строки, зокрема не досягнув рекомендованих показників обов’язкового резервування, достатності регулятивного капіталу та ліквідності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-