На Донеччині судитимуть двох прокурорів, які перейшли на бік терористів

На Донеччині судитимуть двох прокурорів, які перейшли на бік терористів

1466
Ukrinform
Справи двох прокурорів, яких звинувачують у тому, що вони працювали на терористичну "ДНР", передала до суду Донецька облпрокуратура, суд буде заочним.

Про це у вівторок повідомили у прес-службі прокуратури Донецької області.

«Прокуратура Донецької області направила до суду обвинувальні акти у відношенні двох прокурорів-зрадників, які перейшли на бік терористів «ДНР»... Виробництво направлено в суд для заочного засудження», - йдеться у повідомленні.

Під час досудового розслідування було встановлено, що в жовтні 2014 року, коли Донецьк окупували бойовики, 42-річний чоловік та 39-річна жінка, які до цього працювали в органах прокуратури України (в Донецькій та Дніпропетровській областях), стали працювати на терористів «ДНР», вступивши в склад так званої «Генеральної прокуратури ДНР».

Чоловік обійняв посаду заступника начальника так званого слідчого управління, а жінка – начальника так званого відділу нагляду за додержанням прав і свобод неповнолітніх «Генеральної прокуратури ДНР».

Обидва й понині працюють на цих посадах, надають, як зазначається, "злочинні накази, вказівки підпорядкованим їм особам щодо організації та контролю проведення слідства та перевірок, санкціонують незаконні затримання, приводи та розшуки осіб, та вчиняють інші протиправні дії, направлені на порушення конституційних прав громадян України, що проживають на тимчасово окупованій території".

Через те, що обвинувачувані продовжують перебувати на захопленій терористами території та працювати на бойовиків, прокуратура  клопотала  про проведення стосовно них спеціального досудового розслідування.

За вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації) колишнім прокурорам загрожує до 15 років позбавлення волі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-