Порошенко звільнив  2 суддів Донецького окружного адмінсуду

Порошенко звільнив 2 суддів Донецького окружного адмінсуду

825
Ukrinform
На підставі подання Вищої ради юстиції Президент України Петро Порошенко звільнив трьох суддів у Донецькій та Київській областях за порушення присяги.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Глави держави.

"Президент Петро Порошенко на підставі подання Вищої ради юстиції підписав укази про звільнення суддів Донецького окружного адміністративного суду Наталії Мальцевої та Наталі Спасової, а також судді Макарівського районного суду Київської області Владислава Оберемка за порушення присяги", - йдеться в повідомленні.

У поданні ВРЮ зазначається, що у січні 2015 року Мальцева та Спасова, обіймаючи посади суддів України, зайняли посади у так званих «судах» на тимчасово окупованій території. "Такі дії згаданих суддів порушують Конституцію і закони України та підривають довіру до них, як носіїв судової влади України", - наголошується у повідомленні.

Що ж до судді Оберемка з Макарівського районного суду, то встановлено, що в ніч з 27 на 28 лютого 2015 року він, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, не виконав вимоги працівника ДАІ про зупинку транспортного засобу, а після того, як його зупинили, поводив себе агресивно, використовував ненормативну лексику, відмовився надати документи на транспортний засіб і право керування ним, погрожував вогнепальною зброєю, ухилявся від проходження медичного огляду. Крім того, встановлено, що 15 вересня 2014 року під час розгляду у судовому засідання цивільної справи суддя Оберемко допустив порушення обов’язку забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справи, чим порушив присягу судді.

Як зазначається, іншими указами Глава держави звільнив ще 11 суддів низки судів у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням чи про відставку, а також через закінчення строку, на який було призначено суддю.

Крім того, Президент підписав укази про переведення 5 суддів та призначення 27 суддів низки судів.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-