Влада Донеччини нагадала про табу на червоний прапор та "георгіївські стрічки"

Влада Донеччини нагадала про табу на червоний прапор та "георгіївські стрічки"

1235
Ukrinform
Під час святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня не слід використовувати червоний прапор із серпом та молотом, п’ятипроменеву зірку та "георгіївську стрічку", щоб уникнути соціальної напруги серед населення.

Про це йдеться у повідомленні Артемівської (Бахмутськох) райдержадміністрації Донецької області. 

"З огляду на поточну військово-політичну ситуацію в регіоні не рекомендується використовувати в якості символів перемоги над нацизмом червоний прапор із серпом та молотом, п’ятипроменеву зірку та "георгіївську стрічку", що може призвести до виникнення соціальної напруги серед населення", - йдеться у повідомленні.

Ще у двох райдержадміністраціях – Красноармійській та Олександрівській  - наголосили на важливості неухильного дотримання норм Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" та неприпустимості використання комуністичної символіки під виглядом "прапора Перемоги", а також використання так званих "георгіївських стрічок" в ході святкування Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Нагадується, що 22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення.

Завдяки Указу Президента України "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни" та Закону України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років" Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня.

Це дає можливість гідно вшанувати подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловити повагу усім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.

Задля реалізації цієї мети Законом встановлюється День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня, а також зберігається державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги), що відзначається 9 травня.

При цьому, Україна долучається до загальноєвропейської традиції вшанування жертв війни із використанням червоних маків.

Довідково: В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили. Квітка згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке –  як мак процвітає...». У відомій пісні «Ой, ти, Морозенку, славний козаче», мак згадується поруч зі смертю козака: «…Обступили Морозенка турецькії війська. По тім боці запорожці покопали шанці; Ой, впіймали Морозенка у неділю вранці. Ой, недаром ранесенько той мак розпускався, – Ой, уже наш Морозенко у неволю попався…». Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-