У Відні відкрилася виставка «Жіночий авангард: Борися, сестро!»

У Відні відкрилася виставка «Жіночий авангард: Борися, сестро!»

Фото
Укрінформ
У віденському Музеї народного побуту (Volkskundemuseum) за підтримки посольства України в Австрії відкрилася виставка "Women Avant-garde: FIGHT, SISTER!" ("Жіночий авангард: Борися, сестро!"), присвячена до Міжнародного дня боротьби за права жінок.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Австрії.

"Ця виставка є платформою для висвітлення безмежної сили жінок у непевні часи. Також вона має на меті привернути увагу до важливості захисту прав людини, рівності, необхідності мати сильну життєву позицію та цінності, орієнтовані на людину. Жінки на війні, жінки в тилу, в тимчасовій еміграції та ті, хто змушені боротися за права людини у всьому світі – усі вони стали натхненням цієї експозиції", - зазначила кураторка проєкту, засновниця платформи Art Contact Ukraine Яна Гринів.

Читайте також: Залужний подякував українським жінкам за самовідданість на передовій і надійний тил

За її словами, у своїх творах 20 жінок-творців, які працюють у сфері сучасного мистецтва, діляться своїми історіями, спогадами, переконаннями, думками та емоціями і "транслюють образ жінки крізь емоційну призму нашої нової реальності".

"Ми говоримо про те, яку роль відіграє жінка у важких ситуаціях і на суворих віхах історії... Повага до прав людини є основою свободи і походить від середовища, в якому ми ростемо, та впливає на розвиток суспільства в цілому. Своїми думками та діями ми формуємо образ світу, у якому хочемо жити. Тож наша виставка є закликом діяти та спільними зусиллями боротися за вільне та безпечне майбутнє", - зазначила Гринів.

У Відні відкрилася виставка "Борися, сестро!" / Фото: Інна Кравченко

Проєкт є культурним діалогом жінок з різних країн, зокрема України, яких об'єднує боротьба за свободу. В експозиції представлені інсталяції, відео- та аудіоперформанси, картини, фотографії, колажі, колекцію українського фешн-бренду "…і на попелі проростуть квіти", що поєднує традицію та сучасність. Крім того, інстальовано ляльку-мотанку заввишки 4,25 метра.

Читайте також: Зеленський привітав жінок зі святом і подякував тим, хто воює за Україну

На виставці представлені роботи Олени Штепури, Ксенії Дацюк, Марічки Рубан, Анастасії Яковенко, Ольги Федорової, Яни Гринів, Мітри Шахмораді, Олександри Федорук, Ольги Благовіщенської, Ельги Зефірової, Анни Мовенко, Євгенії Селезньової, Аліни та Карини Гаєвих, Алли Стащенко, Ольги Пігович, Дзвіні Подляшецької, Жозефи Едбауер, Олени Кристофор та Лаури Шперл.

Виставка триватиме до 12 березня.

У межах проєкту "Women Avant-garde: FIGHT, SISTER!" також відбувається збір коштів на потреби організації Arm Women Now для закупівлі жіночої форми одягу для українських захисниць.

Art Contact Ukraine – мистецька платформа, створена в Австрії українською художницею та арткураторкою Яною Гринів. Платформа спрямована на співпрацю між митцями, мистецькими установами, культурними просторами, громадськими організаціями та громадськими активістами за для спільних мистецьких колаборацій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-