У Страсбурзі вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні

У Страсбурзі вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні

Фото
Укрінформ
У Страсбурзі відбулася акція вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, які загинули у 2014 році під час Революції гідності.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, в церемонії, яку організувало Постійне представництво України при Раді Європи, взяли участь українці, які мешкають і працюють у Страсбурзі.

У своєму виступі перед громадою постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк нагадав, що вісім років тому у Києві відбулися наймасовіші вбивства захисників Євромайдану. Але люди свідомо йшли на бій за демократію, адже за часів президентства Януковича Україна перетворилася на додаток до Росії, зазначив він.

“За роки правління Януковича фактично було зруйновано потенціал Збройних сил України. Навесні 2014 року, коли почалася російська агресія, з’ясувалося, що з усього 200-тисячного війська України лише близько 50 тисяч були у стані боєготовності. Це була свідома політика руйнації ЗСУ для підготовки агресії проти України”, - констатував Тарасюк.

Він підкреслив, що герої Майдану своєю самопожертвою направили дуже потужний сигнал всьому українському суспільству і всьому світу, який в той час був з Україною.

Вшановуючи пам’ять героїв, учасники акції згадали, як під час Революції гідності були свідками небувалого зростання національної свідомості українців. І одразу після перемоги революції її учасники пішли у добровольчі батальйони на фронт воювати з Росією.

“Сьогодні, пам’ятаючи про героїв Небесної Сотні, про жертви в боротьбі з авторитарним режимом Януковича і в боротьбі проти Росії, ми можемо без сумніву сказати, що це була самопожертва, яка змінила українське суспільство, яка знову повернула Україну на шлях демократії”, - зазначив постпред України.

Але, за його словами, Росії це не до вподоби, і ніхто не може спрогнозувати, чим закінчиться нинішнє нарощування військової потуги на кордонах України. Проте однозначно, і про це говорить соціологія, українці у своїй більшості готові виступити на боротьбу зі зброєю проти російського агресора. І сьогодні весь світ знов підтримує Україну, що додає сил і впевненості, що вона не залишиться на самоті перед лицем російської агресії, підкреслив Тарасюк.

Читайте також: У Києві провели церемоніал пам’яті Небесної Сотні

Учасники акції вшанували хвилиною мовчання пам’ять Небесної Сотні, а також всіх інших героїв, хто віддав і віддає своє життя заради миру в Україні та її розвитку.

Як повідомлялося, в Україні згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року відзначають 20 лютого День Героїв Небесної Сотні.

Саме 18-21 лютого 2014 року у Києві були найжорстокіші протистояння між силовиками та учасниками Революції гідності. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Фото Олени Милосердової

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-