Українське подружжя відкрило у Нью-Джерсі єдиний банкетний зал української кухні

Українське подружжя відкрило у Нью-Джерсі єдиний банкетний зал української кухні

Відео
Укрінформ
Українське подружжя в американському штаті Нью-Джерсі, де проживає одна з найбільших українських громад Сполучених Штатів, кілька років тому втілило свою мрію – за підтримки діаспори відкрило єдиний у цьому штаті банкетний зал української кухні.

Про це розповідає Голос Америки, передає Укрінформ.

«Тільки свій свого зможе зрозуміти, що він потребує. Ми ходимо до американських ресторанів. У них своя культура, своя подача. Ми хочемо трішки по-іншому. Ми хочемо задовольнити їхні потреби, як це було вдома», – сказав власник компанії приготування їжі на замовлення Михайло Войціцький.

Усе почалося 16 років тому, коли подружжя разом з маленьким сином та донькою переїхали з Бучача до США. Марія за освітою кухар. Аби заробити на життя почала працювати помічником кухаря в одному з магазинів середньоєвропейської кухні, де покупцям пропонують, зокрема і готові страви.

«Я вчилася в кінці 90-х, тому подачі такої не було. Мені це дуже сподобалося. Я захотіла це показати в українській кухні», – розповіла власниця компанії приготування їжі на замовлення Марія Войціцька.

Так вона почала свій бізнес. Спочатку готувала комплексні обіди та доставляла їх в офіси. Потім друзі почали заохочувати збільшувати обсяги та займатися обслуговуванням святкових подій і навіть придумали назву для бізнесу.

«Наші друзі нас так і називали Міш і Маш. Коли вони приходили до нас в гості, вони так і казали: «Ідемо до МішМаш». І вже коли ми відкривали свій бізнес, ми так його і назвали», – розповіла Войціцька.

Власники бізнесу кажуть, що на початку їм дуже допомогла українська громада, зокрема місцева церква. Далі долучилися й інші організації.

«Потім перше замовлення в нас було від Української централі у місті Нью-Джерсі. Вони зробили більше замовлення – на сто з чимось людей. І коли ми зробили, вони вирішили з нами співпрацювати», – розповів Михайло.

Цю допомогу громади подружжя не забуває та усі додаткові послуги на свої банкети, музичний супровід, декорування, торти замовляє тільки в українців.

«Свій до свого про своє – цей принцип супроводжує нас усе життя. Є дуже багато українських організацій, яким ми теж допомагаємо», – сказав Михайло.

За словами Марії, для церкви вона може радо і безплатно приготувати

«Якщо ти хочеш, щоб твій  бізнес був прибутковий – не рахуй, скільки ти заробиш», – додала вона.

Команда МішМаш також на 99% складається з українців. Виняток – помічниця Марії на кухні Ксенія, яка приїхала з Узбекистану. Проте подружжя жартує, що за п’ять років роботи разом вони вже її лагіднро українізували. Вона ходить в українській сорочці та вчить українську мову.

«Якщо ти пропонуєш гостям страви, маєш знати їхні назви українською, бо багато українців не знають англійської, особливо більш старшого віку», – розповіла Ксенія.

Також у закладі працює офіціантами подружжя Нефьодових.

За словами Ольги Нефьодової, вона шукала роботу і в церкві священник запропонував їм познайомитися з Марією Войціцькою. Після цього Юлія влаштувалася у заклад.

Сама Марія популярність своїх наїдків та бенкетів пояснює просто: якщо смачно приготовано, воно ще має бути гарно і презентабельно, щоб воно було по-домашньому.

Попри популярність та напрацьовану репутацію серед громади минулого року через COVID-19 бізнесу було нелегко. Люди та зараз налякані коронавірусною хворобою.

Подружжя каже, що воно не збирається зупинятися на банкетах, адже в мріях Марії – відкрити власний великий заміський комплекс відпочинку в українському стилі.

Нагадаємо, українська спілка в турецькому місті Аланія започаткувала гастрономічний проєкт «Український борщик в турецькому горщику», метою якого є ознайомлення іноземців із традиційними та сучасними стравами української кухні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-