Українці Португалії просять Зеленського захистити українську мову

Українці Португалії просять Зеленського захистити українську мову

Укрінформ
Голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха звернувся до Президента України Володимира Зеленського з листом, зазначивши необхідність захистити українську мову з огляду на внесення членом фракції «Слуга народу» Максимом Бужанським проєкту закону №2362 щодо навчання державною мовою в закладах освіти.

Лист розміщено на сторінці Садохи в Facebook.

На переконання спілки, «розгляд цього питання в ВРУ саме тепер є відкритою спробою остаточно дестабілізувати політичну ситуацію в Україні, оскільки для кожного свідомого українця питання мови та історії є рівноцінним поняттю національної безпеки».

У спілці зазначили, що «за останній рік українські громадські організації за кордоном, у своїй більшості, поряд з протидією московській агресії, яка нарощує свою активність, змушені звертати свою увагу на штучну руйнацію економічної та політичної стабільності в Україні», і висловили побоювання, що може відбутися «процес руйнування головної ознаки ідентичності будь-якого народу - національної мови».

«Пане Президенте, звертаємося до Вас з вимогою вжити свій авторитет політичного лідера країни, передбаченого Конституцією України, для захисту національних символів нашої Батьківщини і недопущення розпалювання етнічної ворожнечі всередині України», - йдеться у листі.

Повний текст листа можна переглянути тут.

Читайте також: Українці Австралії висловили протест проти розгляду «мовного» законопроєкту Бужанського

Як повідомляв Укрінформ, перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко висловив ініціативу фракції включити до порядку денного законопроєкт №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти».

Голова ВР Дмитро Разумков висловив думку, що цей законопроєкт може бути винесений на голосування у п'ятницю, 17 липня.

Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики 17 червня рекомендував парламенту відхилити доопрацьовану редакцію законопроєкту №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти».

Раніше, 18 березня, гуманітарний комітет відклав ухвалення рішення стосовно законопроєкту №2362 на наступне засідання для проведення додаткових консультацій, а 30 квітня — відправив документ на доопрацювання.

Автором законопроєкту є член Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Максим Бужанський (фракція партії «Слуга народу»). Цей документ було зареєстровано в парламенті 31 жовтня 2019 року. Він передбачає внесення змін до законів про мову і про освіту та переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою.

Проти цього законопроєкту свого часу виступило Міністерство освіти і науки, а також Бюджетний комітет ВР і освітянська спільнота.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь також закликав народних депутатів не підтримувати і зняти з розгляду проєкт закону члена фракції «Слуга народу» Максима Бужанського щодо навчання державною мовою в закладах освіти.

За його словами, внесений народним депутатом Максимом Бужанським законопроєкт передбачає істотні зміни до освітнього та мовного законодавства, спрямовані на звуження сфери застосування української мови в освітньому процесі.

Активісти вже анонсували акцію протесту біля будівлі парламенту проти цього законопроєкту на четвер, 16 липня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-