Українець створив у США одну з найбільших у світі книжкових крамниць

Українець створив у США одну з найбільших у світі книжкових крамниць

Фото, відео
Укрінформ
Родина українських емігрантів створила у США книжкову крамницю, що стала однією з найбільших у світі.

Про це повідомляється у відеосюжеті на сайті Голос Америки.

«Українець створив одну з найбільших у світі книжкових крамниць. Родина Павелків зайнялася цим бізнесом у 1971 році. Сьогодні Powell’s Books став культовим місцем Портланда», - йдеться у відео.

Зазначається, що у крамниці можна знайти 4 мільйони книжок на 25-тьох мовах і на всі можливі смаки. Тут працює півтисячі людей, і щодня вони продають майже 12 тисяч книжок, більшість з них – вживані екземпляри.

На відвідини магазину, що став візитівкою Портланда, рекомендують виділити щонайменше два дні.

Є у магазині Павелків і невеличка україномовна колекція. Дідусь співвласника магазину Майкла емігрував до США із Західної України, його батько народився вже у Пенсильванії. Сам Майкл ніколи не був в Україні, не знає мови і не має вишиванки. При цьому, каже: його виховували в українських традиціях. "Коли в мене питають національність, я завжди відповідаю: українець. Хоча у мене немає багато досвіду спілкування з українцями", - каже співвласник Powell’s Books.

Батько та мати Майкла Павелка

Батько та мати Майкла Павелка

Зазначається, що батько Майкла, Володимир Павелко, не брав активної участі в житті української громади, вивчену в дитинстві українську мову майже втратив. Ситуацію змінила поява у Портланді Української православної церкви.

"Мені було десь 18, коли у Портланді почали будувати Українську православну церкву. Батько запропонував священику жити у нас вдома. Завдяки цьому батько знову вивчив українську мову і почав допомагати українським емігрантам шукати роботу. Він також став одним зі спонсорів будівництва церкви і активно допомагав грішми тощо. З того часу він став дуже активним в українській громаді", - розповідає Майкл.

Він продовжує батькову справу. "Я трохи допомагаю, церква завжди щось потребує: чи котел для опалення, чи дах перемонтувати. Після батька залишилася колекція писанок, частину я передав церкві. Сподіваюсь, їх використають для демонстрації українського мистецтва і культури", - каже Майкл.

Українська православна церква у Портленді

Українська православна церква у Портленді

Майкл розповідає, що першим в сім’ї розпочав займатись книжковим бізнесом і спочатку відкрив магазин у Чикаго, де навчався. Коли батько відвідав сина і побачив успіх книжкового бізнесу, то вирішив розпочати цю справу і в Портланді.

Співвласник Powell’s Books каже, що  любить купувати якісь рідкісні видання, на кшталт біографії Ніцше. Йому подобаються історичні книжки та детективи. Утім на питання, яка в нього улюблена книжка, не вагаючись відповідає: "наступна".

Фото, відео: Голос Америки

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-