У Кишиневі запалили свічки пам’яті жертв Голодомору

У Кишиневі запалили свічки пам’яті жертв Голодомору

Фото
Укрінформ
У столиці Молдови відбулася акція «Запали свічку пам’яті!», присвячена вшануванню пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Захід пройшов в українській греко-католицькій церкві “Покрови Пресвятої Богородиці” Кишинева, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Молдові.

«Голодомор-геноцид українського народу був спланований та втілений сталінським тоталітарним режимом. Ми пам’ятаємо цю трагічну сторінку в історії нашої країни і зробимо все, щоб не допустити подібної трагедії у майбутньому», - сказав посол України у Молдові Іван Гнатишин.

Дипломат наголосив також на важливості розуміння молодим поколінням історичних етапів становлення державності та боротьби за незалежність України.

У столиці Молдови відбулася акція «Запали свічку пам’яті!» / Фото: Гурська Зінаїда. Укрінформ

У рамках акції настоятелем Греко-католицької церкви, отцем Романом Поправкою було проведено поминальне богослужіння. Також на заході зачитали список із 85-ти дитячих імен, які стали жертвами геноциду.

В акції взяли участь українські дипломати, представники української громади Молдови та журналісти молдавських ЗМІ.

Пам'ять невинних жертв Голодомору в Україні було вшановано хвилиною мовчання.

Як повідомлялося, міжнародна акція «Запали свічку пам’яті!» була ініційована Світовим конгресом українців і підтримана Міністерством закордонних справ України, Українським інститутом національної пам’яті та Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору».

Триватиме вона до 24 листопада цього року – Дня пам’яті жертв Голодомору.

До цієї дати учасники акції по всьому світу зачитуватимуть нові імена 85 померлих від Голодомору дітей із різних областей України та вшановуватимуть їхню пам’ять, запалюючи символічні свічки.

До акції "Запали свічку пам'яті" вже долучилося 70 країн, а загалом акція пройде у 85 країнах на всіх континентах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-