Українець розповів про службу у французькому легіоні

Українець розповів про службу у французькому легіоні

Фото
Укрінформ
Дмитро із Хмельниччини п'ять років служив у Французькому іноземному легіоні. 

Всі подробиці служби він розповів Gazeta.ua.

"Коли дізнався про існування легіону, вирішив туди потрапити. Знайомий, який їхав через Францію, підвіз до Марселя. Звідти потягом добирався у місто Обань, де знаходиться пункт прийому. Ходив вулицями і повторяв завчену на французькій фразу: "де знайти іноземний легіон?". Так потрапив у контрольно-прийомний пункт, де зібралися інші бажаючі", - розповідає Дмитро.

За словами хлопця, щоб не гаяти час кандидатів, усіх повели підтягуватися на перекладині. Тих, хто підтягнувся менше 5 разів, відправили додому.

"Потім усіх зважили. Відсіяли одного хлопця, який трішки мав зайву вагу. Мене допустили до вступних екзаменів. Найцікавіше, що зробив собі візу на десять днів. А процес відбору виявився довшим. Тож дуже ризикував, коли вирішив залишитися і йти до кінця", - каже він.

Дмитро розповів, що відбір відбувався у кілька етапів.

"Спочатку пройшли медогляд. Особливо звертали увагу, щоб були здорові зуби. Якщо на тілі знаходили шрам, вимагали документ від лікаря, який пояснює його походження. Далі здавали фізичні нормативи — біг і підтягування. Забрали гражданку, телефони, гроші. Видали все необхідне і видали спортивний одяг. Найважче було подолати 3 км за 12 хвилин. Проходили тести на рівень IQ. Після нього половина хлопців відсіялася. В кінці була співбесіда", - зазначає хлопець.

Він додав, що у результаті з 20 кандидатів відібрали лише п'ятьох, до яких увійшов і Дмитро.

"Нам видали словники з французької мови і відправили на чотиримісячне навчання, щось накшталт "курсу молодого бійця" в Україні. Мову повиннні були вивчати самі. Пощастило познайомитися з українцем, який довгий час жив у Франції. Він перекладав для мене команди. Крім того, щодня вивчав по 5 слів. Більше не виходило, бо починав їх плутати. За 5 місяців трохи говорив і розумів, що від мене хочуть", - каже він.

За словами українця, перший контракт укладають на 5 років. Платять - €1,5 тис. в місяць. Окрім зарплати, також доплачують за кожен наряд — близько €40. Під час поїздок на навчання чи на полігон — дають €35 за добу. Під час поїздок на місії мінімальна зарплата - €3,2 тис.

Жив хлопець в казармі на території військової бази, яка більше нагадує гуртожиток — не більше 4 людей в кімнаті. Також усіх забезпечували безкоштовним лікуванням.

Крім того, мав триразове безкоштовне харчування. Перший час не наїдався сніданком, бо давали лише круасани або булочки. Окремо стояли автомати з кавою, чаєм, колою, фантою на вибір. На обід та вечерю накривали фуршет із різними стравами. Замість наших гарячих страв давали пасту з устрицями, куряче філе з кашею, котлети, часто була картоплю фрі, солодкі десерти, йогурти і щоразу кілька видів сирів", - розповів Дмитро.

Фото з архіву Дмитра

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-