Переважна більшість українських студентів задоволена ставленням поляків до них — опитування

Переважна більшість українських студентів задоволена ставленням поляків до них — опитування

Укрінформ
Більшість українських студентів (67%) в Польщі підкреслюють, що ставлення до них з боку поляків є добрим, або дуже добрим.

Про це йдеться в результатах опитування, проведеному у першій половині цього року й оприлюдненому під час конференції “Українські студенти в Польщі та Європі” у варшавському Інституті публічних справ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

За свідченням українських студентів, 23% поляків під час навчання в Польщі ставилися до них дуже добре, 44% - загалом позитивно. Неприязне ставлення до себе помітили в Польщі загалом лише 7% українських студентів.

Найчастішими причинами, чому українські студенти обирали навчання у Польщі, названо отримання диплому європейського зразка (51%), незадовільні умови життя в Україні (47%), а також отримання кращих знань (45%).

У Польщі українські студенти найчастіше обирають навчання за напрямками: суспільні науки та журналістика (32%), а також бізнес, адміністрація та право — 30%. 

З усіх опитаних українських студентів в Польщі лише 7% має твердий намір повернутися після навчання до України, 29% - їхати далі на Захід, а 28% - залишитися в Польщі.

Під час конференції представлено також дослідження серед українських студентів, проведених в інших країнах Вишеградської групи — Чехії, Словаччині та Угорщині. 

Загалом, по більшості показників результати дослідження, за деякими винятками, є схожими до проведених у Польщі. У Чехії спостерігається найвищий рівень інтеграції українських студентів до життя у чеському суспільстві, найменший — в Угорщині через складність у вивченні угорської мови. В Угорщині також найвищий відсоток українських студентів, які планують повернутися в Україну, а у Словаччині — найвищий відсоток українських студентів, які не мають наміру залишатися далі у цій країні. 

У Польщі за даними на 2017 рік навчалося понад 35,5 тис. студентів з України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-