У Польщі відомі поляки одягли вишиванки

У Польщі відомі поляки одягли вишиванки

Фото
Укрінформ
Відомі польські культурні митці, актори та журналісти вбралися в традиційний український національний одяг у рамках культурного проекту "Краса єдності".

Він має на меті показати близькість українського та польського народів, а його результатом мають стати фотовиставки відомих поляків в українських вишиванках у польських містах.

Про це власному кореспондентові Укрінформу розповіла ініціатор проекту, керівник варшавської фундації Український інформаційний центр (FUCI) Оксана Денисюк.

"Суть проекту - показати красу українського національного вбрання і популяризувати його на території в Польщі. Для цього ми запросили для участі у проекті 12 діячів культури, мистецтва, журналістів Польщі",- повідомила Денисюк.

Вона додала, що цим проектом є бажання також підкреслити, що український і польський народи є "дуже рідними і близькими".

Фотосесії з героями розпочалися 1 червня і до цього часу вже відзнято сімох осіб.

Як повідомила керівник проекту, для його учасників це стало не просто якоюсь розвагою, а дуже великою відповідальністю.

"Для них одягнути українське вбрання кінця XIX століття було дуже почесно, а не просто якась розвага. Вони дуже серйозно до цього поставилися", - констатувала Денисюк. 

За її словами, учасники проекту йшли на певні випробування: жінки, наприклад, при відсутності кліматизації і 30-градусній спеці з радістю вдягали на себе по три спідниці й елементи верхнього одягу, що не було для них занадто комфортно.

Денисюк зауважила, що попри зайнятість і напруженість власних графіків роботи, люди викроювали по 3-3,5 години на фотосесії, часто приїжджаючи з інших міст. 

Участь у проекті, зокрема, беруть відомий актор Даніель Ольбрихський,  директор Польського театру у Варшаві Анджей Северин, відомий літературний критик та журналіст Юстина Соболевська, поет і письменник Богдан Задура,  акторки Александра Возняк та Йоанна Яблчинська тощо.

Результатом фотосесій буде виставка, прем'єра якої відбудеться 10 вересня у Варшаві під час святкування Дня незалежності України. Крім того, буде надруковано календар. Денисюк наголошує, що проект не є комерційним і його метою не є заробляння грошей. Відтак, надруковані календарі не продаватимуться, а даруватимуться. 

Читайте також: Вперше свято української вишиванки провели у словацькому Пряшеві

"Але якщо хтось захоче пожертвувати за календар, то ці кошти буде використано для розвитку цього проекту",- наголосила керівник фундації.

Крім того, планується, що презентація виставки проекту "Краса єдності" відбудеться в 2019 році на фасаді парку "Королівські Лазенки" у Варшаві, а надалі - і в інших містах Польщі.

FUCI реалізує проект «Краса єдності» у тісній співпраці з Посольством України у Польщі та за фінансової підтримки МЗС України в рамках публічної дипломатії.

Фото: Fundacja Ukraińskie Centrum Informacyjne

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-