Український концерт до роковин Голодомору зазвучить у Чикаго

Український концерт до роковин Голодомору зазвучить у Чикаго

Фото
Укрінформ
В одній з найпрестижніших концертних залів Чикаго Harris Theater 19 травня відбудеться пам’ятний концерт "Український реквієм" до 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні.

Відповідне оголошення з’явилося на одному з хмарочосів в самому центрі міста, на так званій Магніфісент Майл в Чикаго, аби привернути увагу не тільки україномовних глядачів, але й пересічних американців, повідомляє VIDIA.

"Прем’єра "Українського реквієму" відбудеться 19 травня у виконанні філармонічного оркестру Каламазу (Kalamazoo Philharmonia) та Бахівського фестивального хору (Bach Festival Chorus, дир. Ендрю Колер) за участі народної артистки України Ніни Матвієнко (сопрано) та відомого американського соліста українського походження Стефана Шкафаровського (бас)", - йдеться у повідомленні.

У концерті також візьме участь легендарний жіночий ансамбль бандуристок Північної Америки (Women’s Bandura Ensemble of North America).

Виконанням "Українського реквієму" музиканти вшанують пам’ять жертв українського геноциду, одного з найбільш зігнорованого жахливого злочину проти людяності 20-го століття.

"Український реквієм", або "Панахида за померлими з голоду", відомого українського композитора Євгена Станковича – це реквієм для повного складу симфонічного оркестру, двох мішаних хорів, баса, народного голосу та читця, написаний 1992 року на вірші поета Дмитра Павличка. Вперше він був виконаний у Києві 1993 року в шістдесяті роковини Голодомору.

Панахида, що триває понад сорок хвилин, задумана як епічна музична розповідь про трагедію народу. Пов’язання з церковними співами, хоч і постійно присутнє, є лише одним із засобів вираження. Твір витриманий у неотональній стилістиці, майже неоромантичній, завдяки чому стає доступним для кожної людини.

Замовити квитки можна на сайті Harris Theater.

Нагадаємо, публічна бібліотека містечка Палатін, що у передмісті Чикаго, проводить у травні різноманітні виставки та події в рамках місяця української культури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-