Фільм про Василя Сліпака глибоко зворушив діаспору Канади

Фільм про Василя Сліпака глибоко зворушив діаспору Канади

Фото
Укрінформ
Документальний фільм "Міф" про оперного співака Василя Сліпака, який загинув на Донбасі, глибоко зворушив українську діаспору Канади.

Показ стрічки відбувся 13 березня у манітобському музеї Вінніпегу, передає Ukrainian People.

"Коли прозвучали останні акорди і ввімкнули світло, очі глядачів були вологі від сліз. Нікого не могла залишити байдужим ця українська зірка, яка так передчасно згасла. Проте, залишивши біль і розпач, пам’ять про знаменитого Героя буде жити як в кадрах талановитої стрічки, так і в серцях", - сказано у повідомленні.

Зазначається, що наразі проходить тур фільму “Міф” по 18 містах Канади. Режисери стрічки Леонід Кантер та Іван Ясній разом із старшим братом Василя Орестом зустрічаються з канадською діаспорою, щоб розповісти про життя і творчість оперного співака.

Покази фільму ще пройдуть у Монреалі (27 березня), Оттаві (29 березня), Торонто (1 квітня).

Нагадаємо, 8 лютого "Міф" вийшов в український прокат. Також покази документальної стрічки про Василя Сліпака вже відбулися в Італії. Після туру фільму по канадським містам очікується його перегляд у Франції.

"Міф" розповідає історію життя Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом.

Василь народився у Львові, але згодом переїхав до Франції, де прожив 19 років. Там він мав усе, що ми звикли називати «щастям»: ім’я, успішну кар’єру на світових оперних сценах, вірних друзів і кохання.

Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, а згодом долучився й до волонтерського руху, допомагаючи Україні. Здавалося б, робив більш ніж достатньо, як для людини творчої професії.

Але Василь вирішив залишити сцену та кар’єру в Європі й стати до лав добровольців, коли в його рідну країну прийшла війна. Під час виконання бойової задачі Василь «Міф» Сліпак загинув від кулі снайпера.

Автори поєднують у фільмі два жанри: кіно та концерт. Використано безліч архівних відео, які показують героя у повсякденні та на сцені. Також переплітаються дві сюжетні лінії, які подібні настільки, що забуваєш, де вигадка а де реальність. Одна – це оповідання Джанні Родарі "Джельсоміно в країні брехунів" про хлопчика, що мав унікальний голос та боровся ним із негідниками; а друга – історія про Василя, який поклав свій голос і життя у боротьбі за свою країну, оскільки не міг мовчати.

Анімацію до фільму створив український карикатурист Юрій Журавель.

Режисерський дует Леоніда Кантера та Івана Яснія  відомий повнтометражним фільмом "Добровольці Божої Чоти", який було показано у 23 країнах світу на всіх континентах.

Музику для фільму "Міф" створили та надали одні з кращих композиторів сучасності. Серед них Євген Гальперін, який співпрацював із Люком Бессоном та Баррі Сонненфельдом і був близьким другом Василя; Роман Григорів та Ілля Разумейко (формація NOVA OPERA) та Едуард “Діля” Приступа.

Фото: Ukrainian People

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-