У Києві назвали вулицю на честь канадського українця Богдана Гаврилишина

У Києві назвали вулицю на честь канадського українця Богдана Гаврилишина

335
Укрінформ
Київська міська рада перейменувала вулицю Ванди Василевської на честь відомого українського економіста, мецената та громадського діяча Богдана Гаврилишина.

Таке рішення депутати прийняли у четвер на своєму засіданні, передає кореспондент Укрінформу.

Міськрада також погодила перейменування мосту Московського на Північний.

Депутати повернули історичну назву Омелютинська для вулиці Сєдовців у Печерському районі.

Вулицю Анрі Барбюса перейменували на вулицю Василя Тютюнника (Печерськ), а вулицю Кіровоградську – на вулицю Володимира Брожка (Голосієве-Солом'янка).

Також депутати перейменували сквер Андрія Іванова на сквер "Латвійський", парк Дружби народів – на парк "Муромець", провулок Панфіловців – на провулок Йова Борецького (Печерськ).

Масиву "Комсомольський" повернули історичну назву – "Північно-Броварський", а мікрорайону "Чапаївка" – історичну назву "Віта-Литовська"

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок у 90-річному віці помер професор Богдан Гаврилишин.

Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у селі Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю інженер-механік в Університеті Торонто, MBA в МІМ-Женева, доктора економіки та суспільних наук у Женевському університеті. Впродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.

Створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після - в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній «General Electric», «IBM», «Unilever», «Phillips».

Був радником першого президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох прем'єр-міністрів; головою Консультативно-дорадчої ради при президії Верховної Ради України. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації «Пласт». Очолював фонд свого імені в Києві і фундацію «Відродження» в Женеві.

Автор книг «Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств» (1980) та «Залишаюсь українцем» (2011).

За значний внесок у розвиток України на честь 90-річчя був нагороджений орденом Свободи від Президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-