Папа Римський зустрівся з вірянами УГКЦ в Італії - 28.01.2018 19:18 — Новини Укрінформ
Папа Римський зустрівся з вірянами УГКЦ в Італії

Папа Римський зустрівся з вірянами УГКЦ в Італії

Відео
1704
Ukrinform
Папа Римський Франциск сьогодні відвідав собор святої Софії Української греко-католицької церкви у Римі. Він привітався з вірянами, які приїхали з різних кінців Італії, та виступив із промовою. 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

У промові Папа Франциск, зокрема, згадав трьох уже спочилих єпископів Української греко-католицької церкви, які перебуваючи у вигнанні, підтримували життя УГКЦ у підпіллі. Він згадав кардинала Йосипа Сліпого, який  збудував собор святої Софії у Римі, "щоб він став яскравим пророчим знаком свободи в ті роки, коли українці не мали доступу до жодних святинь", єпископа Чміля, якому прислуговував (на службах - ред.) ще молодим хлопцем. Також Папа згадав кардинала Гузара, який "був не лише отцем та главою, а й проповідником і старшим наставником багатьох людей".

Франциск висловив солідарність із вірянами-українцями з Італії: "Я розумію, що хоча ви тут, серце ваше вболіває за вашу країну, особливо через лиха війни та економічні негаразди".

"Я прийшов сюди, щоб сказати, що я з вами - близький до вас серцем, своєю молитвою, я з вами, коли завершую таїнство Євхаристії. Там я прошу Всевишнього, щоб зброя замовкла. Я також прошу Його, щоб ви більше не змушені були йти на такі великі жертви заради того, щоб забезпечити гідне життя своїх близьких", - сказав Папа Римський.

Як повідомлялося, вчора у Римі відбулося нагородження лауреатів відзнаки Омеляна Ковча за жертовність та гуманізм. Лауреатами цього року стали письменниця Оксана Забужко, медик-волонтер Яна Зінкевич, історик Тімоті Снайдер, жертводавець Бригітта Вебер, дипломат Ян Томбінський.

Фото: ANSA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>