155 студентів з України отримали польські стипендії

155 студентів з України отримали польські стипендії

1166
Ukrinform
155 студентів з Вінниці, які навчаються у вишах польського міста Кєльце, отримали стипендії від самоврядних органів столиці Свєнтокшиського воєводства. 

Влада Кєльце вже вп’яте надала стипендії вінницьким студентам, передає Польське радіо.

"Надаємо стипендії студентам денної форми навчання з Вінниці. Щомісяця ці особи отримують по 500 злотих", - сказала очільниця відділу стипендійної допомоги міської адміністрації Ліліана Мруз. 

Вона додала, що сума допомоги у всіх роках була подібною, однак "якщо студентів буде дуже багато, розмір стипендії можуть зменшити".

Також віце-мер міста Кєльце Анджей Сиґут зазначив, що стипендії є важливою частиною співпраці столиці Свєнтокшиського воєводства з Вінницею.

"Важливі зв’язки та знайомство з другою стороною на рівні пересічного громадянина. Справжня дружба розвивається на знайомствах, а не тільки на контактах мера. Це дуже добре інвестовані гроші, не тільки у польсько-українську співпрацю, але також на європейському рівні", - наголосив він.

У свою чергу, українські студенти підкреслили, що стипендія для них є великою підтримкою, особливо у зв’язку з важкою матеріальної ситуацією їхніх родин в Україні. Молодь відзначила, що витратить отримані кошти на оплату гуртожитку або купівлю їжі.

"Це добра молодь, мотивована до того, аби діяти та шукати нових можливостей. Такі люди потрібні у будь-якому багатокультурному суспільстві. Напевно це суспільства, які близькі між собою релігійно, культурно та історично", - сказав ректор університету Яна Кохановського професор Яцек Семаняк.

Нагадаємо, партнерство між кєлецьким та вінницьким регіонами почалося у 1958 році. Перший договір про співпрацю цих двох міст був підписаний у 1974 році. Протягом останніх років самоврядування Кєльце підтримало, зокрема, ініціативу відкриття у Вінниці консульства Польщі та допомагало в опрацюванні стратегії розвитку міста. Також проводяться обміни молоддю, а для вінничан польського походження існує Літня школа культури, історії та польської мови.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>