У Йорданії посадили паросток 700-річного Запорізького дуба

У Йорданії посадили паросток 700-річного Запорізького дуба

1861
Ukrinform
Працівники посольства України в Йорданії висадили саджанець українського дуба в столичному парку дружби двох країн.

Про це повідомляють Новини діаспори з посиланням на сайт МЗС України.

"Посольство України в Йорданії долучилося до всесвітньої ініціативи "Дерева Миру" ("Trees of Peace"), організованої громадською організацією "Українські креативні реформатори", та висадило саджанець українського дуба в Парку українсько-йорданської дружби в Аммані", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що саджанець вирощений в дипустанові з жолудя 700-річного Запорізького дуба, який росте на острові Хортиця.

Запорізький дуб - пам'ятка первісних дубових пралісів Подніпров'я. Вік дерева нараховує приблизно 600-700 років. Знаходиться по вулиці Тараса Бульби - у північній частині Верхньої Хортиці, сучасного правобережного району Запоріжжя біля притоку річки Верхня Хортиця.

Однак в 1990-х дуб майже весь зсох і оголився, живою залишилася лише одна гілка, з якої щороку збирається від кількох сотень до кількох тисяч жолудів, які висаджуються і роздаються у вигляді паростків.

У 2010 Запорізький дуб став призером Всеукраїнського конкурсу "Національне дерево України", посівши перше місце в номінації "Історичне дерево України".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-