У Франківську відкрили виставку Богдана Бринського «Від Тараса до Панаса»

У Франківську відкрили виставку Богдана Бринського «Від Тараса до Панаса»

Фото
Укрінформ
В Івано-Франківську у Музеї мистецтв Прикарпаття художник Богдан Бринський відкрив виставку «Від Тараса до Панаса». 

Художник зізнається, що «Кобзар» Шевченка читає напам’ять ще з дитинства, а знайомство з Опанасом Заливахою стало початком його творчого життя. Від цього і назва експозиції, до якої увійшли кількадесят полотен. Про це повідомляє кореспондентка Укрінформу.

«Це два моїх здвиги за духом, напругою… Я лише починаю малювати Шевченка і в мене відразу на полотні тече кров… Завдяки Опанасу Заливасі почалось моє свідоме творче життя. Для мене вони завжди будуть камертоном», - зазначив Бринський.

Він розповідає, що портрети Опанаса Заливахи для нього є тяглістю шістдесятників, бо він перейняв для себе усі їхні сенси. Останній портрет друга Богдан Бринський зробив відразу по його смерті. Каже, на полотні портрет Опанаса у вишиванці, калина і пташки, які йому співали. В експозиції також є кілька робіт, створених у 90 роки.

«Тоді розкопали Дем’янів Лаз (урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в'язнів тюрми НКВС - авт.) і я створив серію робіт «Пришельці» - космічні і московські. На них червоно-чорна гама. Останні роботи я створив у 2025 році. Тут - страшна війна… Ось портрет сина мого товариша (йдеться про Андрія Гуля - авт.). Він загинув швидше за мого Остапа. Я тоді ще думав, як батько може жити, ходити і щось творити після загибелі сина… а тепер розумію, що і я ще щось малюю», - говорить Бринський.

Художник також розповів, що портрет сина зробив на замовлення. Довго не міг взятися за полотно, та й скільки часу писав його - не пам’ятає. Каже, ніколи не думав, що доведеться це зробити після загибелі Остапа. Додає, "Остап - це серце і світло, яке зникає у хмарах".

Остап Богданович Бринський - військовослужбовець ЗСУ, учасник російсько-української війни, загинув у 2023 році в бою за Бахмут.

Як відомо, Опанас Заливаха - український живописець, член Клубу творчої молоді (1960–1964), відомий шістдесятник. Працював у галузі станкового живопису та графіки. Із 1965 до 1970 року відбував покарання за статтею 62 Карного кодексу УРСР (За антирадянську агітацію та пропаганду) - п'ять років у таборі № 385 (Мордовія). Скільки робіт створив Заливаха, нікому достеменно не відомо. Удома художник тримав іконостас загиблих товаришів: Івана Світличного, В'ячеслава Чорновола, Алли Горської і хотів відкрити свій музей.

Читайте також: У Києві відкрили виставку графіки Алли Горської та Віктора Зарецького

Український інститут національної пам'яті в межах відзначення 83 роковин Голодомору в Україні вніс його ім'я до проєкту «Незламні» як відзначення на державному рівні 15 видатних людей, що пройшли через страшні 1932-1933 роки та змогли реалізувати себе.

Як повідомляло агентство, родина загиблого Остапа Бринського відкриває збір коштів на іменну стипендію для студентів.

Фото Укрінформу можна купити тут

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-