Каннський кінофестиваль відкриється Днем України

Каннський кінофестиваль відкриється Днем України

Укрінформ
У вівторок, 13 травня, коли відкриється 78-й Каннський кінофестиваль, відбудеться спеціальний «День України», під час якого глядачам покажуть три документальні фільми, присвячені війні.

Про особливий захід, що пройде в Палаці фестивалів, організатори повідомили у пресрелізі, передає Укрінформ.

"Кінематографічна спільнота Франції проявляє солідарність з Україною всі останні роки. Однак цього разу нам було важливо організувати окрему програму, яка відбудеться на головному майданчику фестивалю і продемонструє найвищий рівень мистецької підтримки. А також знайти фільми, що покажуть правду про війну та про нашу боротьбу", - розповіли кореспонденту Укрінформу в посольстві, яке спільно з мерією Канн, France Télévisions та Brut є організаторами "Дня України."

Французька сторона підкреслила, що ця подія слугуватиме нагадуванням про зобов'язання митців розповідати про історію цієї війни "в серці Європи, яка вже три роки впливає на український народ і на світ".

Отже, в Палаці фестивалів відбудеться показ трьох фільмів - "Zelensky" Іва Жьолана, Лізи Вапне та Аріан Шемен, "2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова, який був нагороджений призом за найкращу режисерську роботу на фестивалі Санденс, а також "Notre Guerre" ("Наша війна") Бернара-Анрі Леві та Марка Русселя.

Читайте також: На 78-му Каннському кінофестивалі працюватиме Український національний павільйон

З лютого до квітня 2025 року Бернар-Анрі Леві та його співрежисер знімали на Покровському та Сумському напрямку. Окрім бойових дій, у кадрі - повсякденне життя цивільних під терористичними обстрілами напередодні можливих переговорів. У фільмі режисер із солдатами в бункері дивиться розмову президента Зеленського з Трампом.

Нагадаємо, у травні 2022 року Володимир Зеленський виступив на церемонії відкриття Каннського фестивалю через відеозв'язок з Києва. У Каннах також оголосили, що поки триває війна, там не вітатимуть "офіційних російських представників, державні органи чи журналістів, які представляють офіційну російську лінію".

Читайте також: У Каннах відбудеться благодійний вечір української культури та моди

Як повідомляв Укрінформ, на Каннському кінофестивалі відбудеться світова премʼєра українського документального фільму "Мілітантропос", стрічка буде представлена в паралельній програмі "Двотижневик режисерів".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-