До проєкту «Українська книжкова поличка» долучилася п’ятдесята країна - Зеленська

До проєкту «Українська книжкова поличка» долучилася п’ятдесята країна - Зеленська

Укрінформ
Ювілейною країною проєкту «Українська книжкова поличка» стала Коста-Рика. Відтепер з творами української літератури можна ознайомитися в Національній бібліотеці столиці Коста-Рики Сан-Хосе.

Про це у Телеграмі повідомила дружина Президента України Олена Зеленська, передає Укрінформ.

«Ювілейною країною проєкту стала Коста-Рика. Відтепер українську літературу українською, іспанською та англійською мовами можна сміливо запитувати в Національній бібліотеці столиці Коста-Рики Сан-Хосе. Це також перша книжкова поличка в Центральній Америці. Дякую українському Посольству, бібліотеці й українській громаді країни, зокрема Асоціації сприяння культурі України та Коста-Рики та Асоціації українців у Коста-Риці, які долучилися до ініціативи», - розповіла Олена Зеленська.

За її словами, загалом за чотири роки існування цієї ініціативи українські книжки об’єднали земну кулю, з’явившись у бібліотеках Європи, Азії, Африки й обох Америк.

Читайте також: У Римі з’явилася перша «Українська книжкова поличка»

«Понад 50 тисяч книжок на 200 поличках дають знання про нас нашим друзям і спілкування з батьківщиною – українцям, які опинилися далеко від рідної домівки. А ще вони ведуть власну (і нашу спільну) визвольну боротьбу з російськими загарбниками та їхніми фейками, несучи правду про Україну, нашу культуру, історію», - відзначила Олена Зеленська.

Перша леді нагадала, що цього місяця українські книжкові полички отримали також: Словаччина – Обласна бібліотека міста Жиліна; Польща – головна бібліотека Рачинського міста Познань; Чорногорія – бібліотека Університету Донья Гориця; Болгарія – Одеська національна наукова бібліотека подарувала Національній бібліотеці Святих Кирила та Методія в місті Софії понад 70 книжок. З нагоди Міжнародного дня захисту дітей Посольство України у Швейцарії поповнило українськомовні полички бібліотеки міста Берна дитячою художньою літературою.

Читайте також: Український інститут книги визначив переможців конкурсу з популяризації читання

Як повідомляв Укрінформ, «Українська книжкова поличка» – це проєкт, що реалізується під патронатом Першої леді України Олени Зеленської та за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Українського інституту книги та Kyiv School of Economics. 15 травня «Українську книжкову поличку» відкрили у бібліотеці Університету Донья Гориця у столиці Чорногорії.

Перше фото: Офіс Президента

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-