Український альбом номінували на «музичний Оскар»

Український альбом номінували на «музичний Оскар»

Аудіо
Укрінформ
Український реліз "Українське бароко: Concordacii Animos" від платформи Open Opera Ukraine увійшов у шортлист престижної премії міжнародної мережі стародавньої (ранньої) музики REMA.

Про це повідомила в коментарі власному кореспондентові Укрінформу програмна директорка Open Opera Ukraine Анна Гадецька.

Аудіо: Ukrainian Baroque: Concordacii Animos 

"У царині ранньої музики (Early Music) - ми її називаємо старовинною, хоча правильно говорити саме "рання музика" - є така міжнародна мережа REMA, яка об’єднує фестивалі та окремих людей, які займаються цією ранньою музикою в усьому світі. Ця мережа має свою нагороду у царині ранньої музики, в різних номінаціях - що виконується за рік і з цього вибирається найкраще. І наш диск, який ми записували у 2023 році і який називається "Українське бароко: Concordacii Animos", де є дві версії Воскресенського канону Миколи Дилецького, увійшов у шортлист цієї нагороди", - повідомила експертка у сфері барокової музики.

Визначення переможців REMA Awards 2024 проходитиме 6 червня у Стокгольмі. Український реліз барокової музики змагається у номінації "Проєкт року у сфері спадщини".

"Сподіваюся, що ми переможемо, але саме потрапляння у цей шортлист – це вже велика відзнака. Ще ніколи до цього українська музика не потрапляла у цю категорію і не була так високо оцінена. Премія REMA - це щось як "Оскар" у сфері ранньої музики". То ж це означає, що велика кількість людей, експертів у всьому світі дізнаються про українське бароко, про Миколу Дилецького, та, можливо, це більше зацікавляться яскравим українським суб’єктним голосом у царині ранньої музики", - зазначила Гадецька.

Читайте також: У Рівному стартував 20-денний фестиваль класичної музики

Як відомо, восени 2023 року незалежна платформа Open Opera Ukraine випустила альбом “Ukrainian Baroque: Concordacii Animos” із партесними творами Миколи Дилецького і невідомих авторів у виконанні вокального ансамблю “Partes”, що спеціалізується на виконанні музики бароко. Музиканти записали альбом в автентичному для бароко просторі Кирилівської церкви Національного заповідника «Софія Київська». Реліз уже доступний на Spotify, Apple Music та YouTube Music. Центральним твором збірки є Воскресенський канон Миколи Дилецького, який вперше виконали у двох наявних на сьогодні авторських версіях.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-