На Закарпатті презентували перевидані новели Івана Чендея

На Закарпатті презентували перевидані новели Івана Чендея

Фото
Укрінформ
На Закарпатті презентували вперше з часів Незалежності перевидані новели Івана Чендея.

Про це повідомили в Фейсбуці Закарпатської обласної бібліотеки ім.Ф.Потушняка, передає Укрінформ. 

"На Закарпатті презентували нову збірку художніх творів майстра новели, Шевченківського лауреата Івана Чендея «Птах у своєму гнізді», твори якого не перевидавалися понад 20 років", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, представляла збірку укладачка, донька письменника Марія Чендей-Трещак, яка хотіла, щоб молоде покоління мало можливість читати класиків.

Вона з любов’ю підійшла до укладання книжки, підібрала кращі твори різної тематики й часу написання: про тонкощі жіночої, чоловічої, дитячої психології, про сільський і міський світ, про митців та наголосила, що новели Івана Чендея інакше сприймаються в юнацькому і зрілому віці.

Назву книжці дала цитата з оповідання «Криниця діда Василя», яку образно й концептуально відобразила художниця Мар’яна Микитюк в оформленні видання – родинну хату, рідну закарпатську землю, птаха, дерево, міст…

Читайте також: На Закарпатті презентували перші два томи «Щоденників Івана Чендея»

Як повідомляв Укрінформ, 2022 року в Україні відзначали сторіччя з дня народження письменника Івана Чендея.

Щороку в травні в Ужгороді проводять літературний конкурс малої прози на премію Івана Чендея та літературний фестиваль його імені.

Іван Чендей народився 20 травня 1922 року у селищі Дубове на Тячівщині, це - відомий український письменник, лауреат Шевченківської премії. Відомий також як кіносценарист, автор сценарію фільму “Тіні забутих предків”.

Фото: Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф.Потушняка

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-