Культурна спадщина України як частина світової потребує більш потужної підтримки - Карандєєв

Культурна спадщина України як частина світової потребує більш потужної підтримки - Карандєєв

Укрінформ
Культурна спадщина України – це частина світової спадщини, і нехтувати нашими проблемами – це нехтувати культурою світу.

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

"Ми маємо чесно казати, ми живемо зараз за рахунок донорів. І уряд, і Президент України неодноразово казали, що макрофінансова допомога є сьогодні визначальною для стійкості України. Весь гуманітарний комплекс, в тому числі сфера культури, сьогодні значною мірою фінансується за рахунок донорів. І ми розуміємо, що без такої підтримки світової спільноти ми не витягнемо. Тому, позначаючи наші потреби, актуалізуючи їх, ми вправі розраховувати і на додаткову, більш потужну, більш якісну підтримку. Врешті-решт, культурна спадщина України – це частина світової спадщини. І нехтувати нашими проблемами – це значить нехтувати культурою світу", - сказав Карандєєв.

Він підкреслив, що є люди, які ухвалюють рішення у міжнародному співтоваристві, в країнах, які є нашими партнерами, союзниками – є розуміння культури в тому числі, як важливого чинника опору державі-агресору.

Читайте також: РФ завжди мала потужні позиції у сфері культури, проте Україна поступово витісняє її - Карандєєв

"До речі, я вам хочу сказати, що це великий виклик, взагалі розуміння того, що культура важлива як складова опору, як складова боротьби з агресором, як складова формування нашої внутрішньої сили, внутрішньої нашої національної ідентичності, як складової духовного опору. Без цього ми не можемо розраховувати на належну мотивацію людей на фронті, на мотивацію в мирні часи", - наголосив Карандєєв.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики вже внесло до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України 88 елементів, серед яких є й ті, що стосуються новорічного циклу святкувань.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-