Нацбанк ввів в обіг монету до 300-річчя Сковороди

Нацбанк ввів в обіг монету до 300-річчя Сковороди

Фото
Укрінформ
Відсьогодні виходить в обіг монета номіналом 20 гривень, присвячена українському філософу та письменнику Григорію Сковороді.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.

"22 листопада Національний банк України вводить в обіг монету, присвячену видатному українському філософу та письменнику Григорію Сковороді. Номінал монети «Сад божественних пісень» 20 гривень", - зазначає відомство.

МКІП інформує, що на монеті зашифровано творчий доробок філософа. Зокрема, на аверсі розміщено фонтан, який наповнюється з нерівних за об'ємом посудин, відсилаючи глядача до графічного малюнка Сковороди "Нерівна всім рівність...". Водночас над ним "проростають райські дерева", що формують сад божественних пісень з однойменної збірки автора.

Також зазначається, що на реверсі символічно зображено самого філософа, який грає на сопілці, й атрибути його світу, зокрема, розкриту книгу. Навколо – дзеркальні символічні постаті, що намагаються ухопити філософа, та напис півколом – "світ ловив мене та не спіймав".

Читайте також: У Харкові створили мурал, присвячений Григорію Сковороді

Повідомлялося, що 3 грудня 2022 року, в день народження Григорія Сковороди, МКІП, Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти разом із комунікаційною агенцією Postmen та Національним центром "Український Дім" відкривають національний мистецький проєкт "Світ Сковороди".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-