Україна просуватиме п’ять фільмів за кордоном - допоможуть Швеція й Німеччина

Україна просуватиме п’ять фільмів за кордоном - допоможуть Швеція й Німеччина

Укрінформ
Український інститут цього року в рамках програми proMOTION забезпечить просування п’яти українських стрічок за кордоном у повному обсязі попри відсутність державного фінансування.

Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі Українського інституту.

«Завдяки налагодженню співпраці з міжнародними фондами кожен фільм отримає фінансування на суму до 300 тис. грн. Меморандуми про співпрацю вже підписано з Göteborg Film Fund/Göteborg Film Festival (Швеція) та German Films (Німеччина)», - поінформували в Українському інституті.

Навесні було проведено конкурс на участь у програмі proMOTION 2022 та визначено п’ять переможців. Ними стали фільми з високим міжнародним потенціалом: «Залізна сотня» режисерки Юлії Гонтарук, «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча, «Між небом та горами» Дмитра Гришка, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука та «Я і Фелікс» Ірини Цілик.

Читайте також: Зеленський - учасникам Венеціанського кінофестивалю: росія хоче, щоб світ зробив три помилки

За умовами програми Український інститут мав забезпечити підтримку з міжнародної промоції. У 2022 фінансування промокампаній реалізовується завдяки залученню міжнародних фондів.

Український інститут започаткував довгострокову програму підтримки міжнародної промоції українських фільмів proMOTION у 2020 році, щоб підвищити присутність українського кіно на міжнародному ринку. Програма також прагне розвивати компетенції українських кінематографістів до репрезентації за кордоном та системної міжнародної співпраці, зокрема з фаховими агенціями з промоції.

Читайте також: Венеційський кінофестиваль - 2022: за конкурсну нагороду змагатиметься Антоніо Лукіч

Як повідомлялося, Український інститут - державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут заснований Кабінетом Міністрів у 2017 році та належить до сфери управління МЗС України.

На фото: фільм "Памфір"

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-