На Прикарпатті до музею повернули видання «Діяння Апостолів», втрачене 70 років тому

На Прикарпатті до музею повернули видання «Діяння Апостолів», втрачене 70 років тому

Фото
Укрінформ
До національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття повернули книгу «Діяння Апостолів», яку вважали втраченою 70 років тому.

Про це у Фейсбуці повідомила гендиректорка музею Ярослава Ткачук, передає Укрінформ.

«До музею через 70 років повернулась книга 1784 року видання «Діяння Апостолів». Її, як і сотні інших видань, після ідеологічних чисток у 50-х роках ХХст., вважали назавжди втраченою», - зазначила Ткачук.

Вона зауважила, що книгу з музейною печаткою повернув кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Олег Єгрешій.

До національного музею на Прикарпатті повернули видання «Діяння Апостолів» / Фото: Фейсбук Ярослави Ткачук

Зазначається, що після Другої світової репресивна радянська машина знищувала не лише «ворогів народу», а всі історичні та культурні пам’ятки. Тоді на подвір’ї Коломийського музею окупанти спалили тисячі екзеплярів унікальних книжкових видань. Водночас більшу частину вилученого енкаведисти вивезли на паперову фабрику у Дятьківці, де книги просто перемелювали.

Читайте також: Українські видавництва зібрали майже мільйон книг для дітей-переселенців

Від знищення вдалось врятувати кілька документів та видань. Книга «Діяння Апостолів» опинилось у руках підпільного греко-католицького священника Ярослава Сірецького. По смерті отця його родина передала книгу науковцю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-