Український інститут започаткував цифрову бібліотеку перекладів сучасної драми

Український інститут започаткував цифрову бібліотеку перекладів сучасної драми

Укрінформ
Український інститут запустив цифрову бібліотеку Ukrainian Drama Translations для поширення у світі перекладеної п’ятьма мовами української сучасної п’єси.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на офіційній сторінці проєкту.

«Сайт допоможе іноземним режисерам та продюсерам знайти якісні переклади українських п’єс та корисні контакти правовласників для постановок у різних куточках світу», - зазначають автори проєкту.

Зручна система пошуку дозволяє знайти п’єси українських драматургів, перекладені тією чи іншою мовою, сформувати запит за жанром, періодом написання, темою, розміром тексту, кількістю персонажів.

Кожний включений до бібліотеки текст супроводжується англомовною карткою-паспортом зі стислим синопсисом та інформацією про автора і перекладача.

Читайте також: Сергій Жадан став лауреатом Премії миру німецької книжкової торгівлі

Сайт надає можливість ознайомитися з великою частиною змісту, але повний текст для читання, комерційного або некомерційного використання можна отримати безпосередньо у правовласників, чиї контакти містяться на перших сторінках п’єс та на особистих авторських профілях.

Бібліотека має відкриту структуру та передбачає постійне оновлення фондів. Українські драматурги можуть надавати переклади своїх п’єс за адресою udt.contact@gmail.com

Якість перекладів перед розміщенням на сайті оцінює професійна експертна рада, до якої входять, зокрема, Lydia Nagel (German), Elli Salo (Finnish, Swedish, Slovak), Molly Flynn (English), Miloslav Juráni (Slovak), Iulia Popovici (Romanian), Anna Korzeniowska-Bihun (Polish).

Як повідомляв Укрінформ, у Міністерстві культури та інформаційної політики України вважають, що бібліотечні фонди потребують актуалізації в умовах збройної агресії російської федерації.

Фото з відкритих джерел

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-