Світова прем'єра драми «Клондайк» відбудеться в основній конкурсній програмі «Санденса»

Світова прем'єра драми «Клондайк» відбудеться в основній конкурсній програмі «Санденса»

Укрінформ
Світова прем'єра фільму «Клондайк» про події на сході України та катастрофу рейсу MH17 відбудеться на міжнародному кінофестивалі «Санденс».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Для мене ця картина – «ракета» проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. “Клондайк” з‘явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні», – пояснює задум фільму режисер Марина Ер Горбач.

Драма «Клондайк», створена за підтримки Держкіно, стане першою в історії українською ігровою стрічкою в міжнародній конкурсній програмі World Cinema Dramatic Competition головного фестивалю незалежного кіно у США.

Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угруповання.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»).

Фільм «Клондайк» створений у копродукції з Туреччиною. У травні 2021 стрічка стала одним із двох проєктів, які підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції. В Україні проєкт фільму став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі 20 мільйонів 768 тисяч гривень.

Марина Ер Горбач – продюсер, сценаристка, режисер та член Європейської кіноакадемії. Випускниця Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого майстерні М. І. Мерзлікіна, а також Школи режисерської майстерності Анджея Вайди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-