Володимир Великий не був першим, хто приніс християнство на українські землі – ПЦУ

Володимир Великий не був першим, хто приніс християнство на українські землі – ПЦУ

Укрінформ
Після Хрещення Русі-України 988 року була остаточно заснована Київська митрополія Української православної церкви, проте її коріння й витоки сягають глибше - до часів святого апостола Андрія Первозванного.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Православна церква України, яку цитує сайт RIZU.

«Святий Володимир Великий став ніби хрещеним батьком Русі-України, але не він був першим, хто приніс християнство на українські землі. За кілька десятиліть до нього – а точніше 955 року – хрещення прийняла його бабуся, свята рівноапостольна княгиня Ольга. Задовго до Хрещення Русі за її велінням по всій тоді ще язичницькій Київській державі зводилися храми, а сама вона, як ревна християнка, поширювала Боже слово серед народу», – ідеться в повідомленні.

Читайте також: Альтернативна історія: як Росія прагне анексувати Київську Русь

Проте зазначається, що й Ольга не була першою вірянкою серед київських правителів. Століттям раніше християнську віру прийняв святий благовірний князь Аскольд і за неї постраждав, ставши одним з перших київських мучеників. У тому ж ІХ столітті на Закарпатті проповідували святі рівноапостольні просвітителі Кирило і Мефодій, і під час подорожі до Херсонеса ще у 861 році святий Кирило на власні очі бачив Псалтир і Євангеліє, написані «руськими письменами».

«Тож насправді християнство було поширене в Київській державі задовго до 988 року, Хрещення Русі-України стало підсумком тривалого процесу зростання церкви серед наших предків і позначило новий етап її буття та розбудови», – наголосили в ПЦУ.

Читайте також: На Київщині відсвяткували День Хрещення Русі

Як повідомлялося, 27 липня Православна церква України проведе у Києві заходи з відзначення 1033-ї річниці Хрещення Русі-України. ПЦУ цьогоріч з огляду на коронавірус відмовилася проводити Хресну ходу.

Натомість в УПЦ МП така хода з нагоди 1033-ї річниці Хрещення Русі відбудеться.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-