На Чернігівщині висаджують «Лесині груші»

На Чернігівщині висаджують «Лесині груші»

Фото
Укрінформ
На Чернігівщині висаджують саджанці, що були щеплені живцями від старої груші з саду родини Косачів у селі Колодяжному на Волині.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету "Чернігівський колегіум ім. Т. Шевченка", кандидат біологічних наук, доцент Юрій Карпенко.

«Сьогодні одну з таких грушок ми висадили біля університету. Друга висаджувалась нашою колегою та працівниками музею-заповідника Михайла Коцюбинського на території цього закладу», - розповів Карпенко.

Читайте також: Виставку «Леся Українка: 150 імен» відвідали понад 27 тисяч осіб

За його словами, всього на Чернігівщині у найближчі дні буде висаджено 9 «Лесиних грушок». Ростимуть вони на територіях освітніх, культурних закладів, у Мезинському національному природному парку, в садибі Лизогубів у Седневі та двох реабілітаційних центрах.

Як додала одна з чернігівських координаторів всеукраїнської акції "І проросте пагіння з минулого в майбуття" Олена Березкіна, грушу, яку зараз "омолодили" щепленням, 120 років тому біля будинку Косачів у Колодяжному посадила сестра Лесі Українки Ісидора. Леся дуже любила це дерево й часто відпочивала під ним. Із віком груша захворіла, а цементні пломби, якими музейники латали дупла, перестали триматися.

На Чернігівщині висаджують саджанці «лесиної груші» / Фото надані учасниками акції

Дати дереву нове життя вирішив засновник і редактор журналу "СонцеСад" Остап Михаць. Два роки тому він нарізав зі старої груші живців та прищепив їх на молоді рослини. Коли вони прижилися, частину саджанців Михаць висадив на території музею Лесі Українки в Колодяжному (на честь 150-річчя поетеси), а 120 деревець відправив у місця, так чи інакше пов'язані з життям і творчістю видатної літераторки та її сім'ї.

Читайте також: Проєкт «Леся Українка: 150 імен» відтворили у 3D-форматі – Ткаченко

Ще восени 2020 року "Лесина груша" була посаджена у Рівному та Луцьку. Кілька саджанців полетіли до Канади і США, де їх висадили біля будівель Союзу українок Америки.

Березкіна додала, що батько Лесі Українки Петро Косач народився в Чернігівській губернії і навчався в Чернігівській чоловічій гімназії. І тому Чернігівщина отримала 9 саджанців. Перший із них викладачі та учні висадили 17 квітня на території агробіостанції Чернігівського ліцею для обдарованої сільської молоді.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-