Помер український скульптор Володимир Чепелик

Помер український скульптор Володимир Чепелик

Укрінформ
На 75-му році життя помер відомий український скульптор, голова Національної спілки художників України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Володимир Чепелик.

Про це повідомляє департамент культури КМДА на сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«13 квітня відійшов у засвіти Володимир Андрійович Чепелик — відомий український скульптор, педагог, професор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, народний художник України, почесний громадянин міста Києва, голова Національної спілки художників України», - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, Володимир Чепелик був головою Національної спілки художників України понад 30 років. За роки професійної діяльності отримав чимало відзнак та нагород, зокрема звання лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (2000), золоту медаль Академії мистецтв України (2005), ордени князя Ярослава Мудрого V та IV ступеня (2011, 2016).

Творчий доробок митця був представлений як на вітчизняних, так і на міжнародних виставках. Його твори зберігаються в музейних та приватних колекціях України та за кордоном. Володимир Андрійович активно займався підготовкою й вихованням скульпторів у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури як професор і керівник навчально-творчої майстерні.

Як повідомляється, Володимир Чепелик створив монументальні пам'ятники президенту УНР Михайлу Грушевському, що біля Будинку вчителя, та письменнику Олесю Гончару, що в однойменному сквері. Кияни знають його як автора скульптури актору Миколі Яковченку, що на площі перед Національним академічним драматичним театром імені Івана Франка.

Президент Володимир Зеленський висловив співчуття у зв’язку зі смертю Володимира Чепелика. Про це йдеться в листі, оприлюдненому у Фейсбуці Національною спілкою художників України.

«Із глибоким сумом сприйняв звістку про смерть видатного митця, скульптора, педагога, багаторічного голови Національної спілки художників України Володимира Андрійовича Чепелика. Пішов із життя Майстер, неповторна творчість якого стала великим внеском у розвиток української культури. Самобутній талант, благородство, мудрість і щирість Володимира Андрійовича завоювали велику пошану і любов усіх нас, з ким він працював і кого навчав», - написав Зеленський.

Він наголосив, що світла, добра пам’ять про цю прекрасну Людину, патріота України назавжди залишиться в наших серцях.

Свої співчуття у зв'язку з тяжкою втратою висловили також Національна спілка художників України, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та інші.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-